Magyar terepfutó hősök a Pilisben

Szentendre és a Pilis adott otthont a nemzetközi UltraTrail sorozat magyar állomásának. A száztizenegy kilométer hosszú és 4200 méteres szintemelkedésű versenyen a lengyel Oskar Zimny szerezte meg a győzelmet, a második helyen a X2S Superior TEAM tagja, Gyurkó Péter ért célba.

tere

Tizenkilenc nemzet mintegy négyszázötven versenyzője állt rajthoz a hosszabb (111 km-es) és a “rövidebb” (52 km-es) távon. Szentendrén rajtolt és ért célba a mezőny, az útvonal érintette Dobogókőt, Dömöst, Visegrádot és Pilisszentlelket is.

A többnapos hideg esős idő főleg az éjszakai szakaszt tette elképesztően nehézzé, a verseny napján azonban mindenki ajándékba kapta a csodálatos időt. A leggyorsabb futók a napfelkeltét a Rám-szakadék környékén élhették meg.

Gyurkó ott még vezetett, a lengyel futó és a későbbi bajnok Pilisszentlászlónál vette át a vezetést. A nők között rajt-cél győzelmet aratva Csernus Brigitta szakította át a célszalagot.

Salomon-UTH-2015_-IMG_1014_1600

A száztizenegy kilométeres távon indult – és a 25. helyen érkezett célba – Száraz Dénes színművész, aki szintén a X2S Superior TEAM tagja.