Zabari megvédte címét a három országnyi BBU ultramaratonon

Elrajtolt a három ország fővárosait érintő ötnapos ultramaraton utolsó szakasza 23-án Budakesziről: Zabari magához képest is remekelt, a Doveresek pedig lenyomták a félmaratonisták mezőnyét.

A Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni futóverseny utolsó, Budakeszi-Budapest közötti félmaratoni szakaszán Budakeszin 2013. október 23-án dörült el a stratpisztoly.

Az egyéni és a váltó kategóriákban közel 250-en állnak rajthoz a három országot érintő, ötnapos futóversenyen, amely szombaton reggel indult a bécsi Praterből.

Az idei, 317 kilométeres versenyen indult a tavalyi egyéni verseny első három helyezettje, a váltóra pedig mintegy 50 csapat jelentkezett.

A szervezők a szokásos Bécs-Pozsony-Győr-Tata-Budakeszi-Budapest útvonalon idén egy kisebb módosítást hajtottak végre: a szlovák fővárosban ezúttal nem a Testnevelési Egyetem atlétikai pályáján volt a befutó és a másnapi rajt, hanem egy másik sportlétesítményben. Ennek oka, hogy az elmúlt években gond volt a kísérőkocsik parkolásával, ezért hosszabbították meg az útvonalat.

1. szakasz: Bécs – Pozsony
2. szakasz: Pozsony – Győr, 84 km
3. szakasz: Győr – Tata, 62 km
4. szakasz: Tata – Budakeszi, 59 km
5. szakasz: Budakeszi – Budapest, Sportmax2, 21,1 km

A 23-i rajtnál a címvédő Zabari János már a végső győzelem kapujában érezhette magát, hiszen a keddi, utolsó előtti szakasz győzelmet megszerezve összetetben is tovább növelte előnyét.
Jól telt a nap, ezen a szakaszon élők is meglepetésekkel kedveskedtek a futóknak. Mindenki jólesően vette tudomásul, hogy a gyermelyi polgármesterasszony 15 kilométeren osztozik erőfeszítéseikben, mint ahogy azt is, hogy a pátyi frissítőállomáson sajtkülönlegességekkel várták a versenyzőket.

Fotó: FB: BBU, 4. nap célszakasz

A BBU-n másodszor résztvevő Beleji Bálint akkora lökettel indult, hogy mintegy fél órán át Zabari előtt futott, a korábbi problémái elmúltával Bogár János pedig harmadik helyen ért célba a negyedik napon, így összetettben is innen folytathatta a zárószakaszt.

A váltóversenyben ismét a Dover jeleskedett és érdekes módon, akik eddig minden alkalommal másodikként teljesítettek ezen a vonalon, a Gepárdok most csak harmadikként értek be.

Innen indult tehát 23-án a végső hajrá.

MTI Fotó: Soós Lajos

Nem okozott meglepetést, hogy Zabari János most is elsőként érkezett be a fővárosi célba, viszont plusz egyéni sikerrel: 10 percet javított korábbi eredményén, 1:25:10 óra alatt teljesítve a Budakeszi-Budapest félmaratoni távot.
Mögötte érkezett Bogár János, harmadiknak Belej Bálint ért célba.

A két női egyéni versenyző szintén gyönyörűen teljesített, közülük a svéd induló, Frida Södemark volt a fürgébb, Czibók Ágnes csak később érkezett.

A Dover csapatának két tagja, Józsa Gábor és Oláh Tamás
, kéz a kézben a félmarathoni betétverseny teljes mezőnye előtt lépte át a célvonalat! Csapatuk összesítésben – az összes szakaszgyőzelmet magáénak tudva – a dobogó legfelső fokára jutott fel.