XTERRA EB: két magyar bajnoki cím

A Szardínián rendezett XTERRA EB-n Poór Brigitta U23 korosztályban, Szente Dániel pedig a junior mezőnyben szerzett aranyérmet

forrás: terepsport.hu

Az európai XTERRA tereptriatlon világkupa sorozat szardíniai versenye idén helyet adott az Európa-bajnokságnak. Ezen a pályán eddig is számos magyar siker született – idén sem volt ez másképpen: két fiatal versenyző is Európa-bajnoki címet szerzett! Poór Brigitta U23 korosztályban, Szente Dániel pedig a junior mezőnyben.

A hideg és esős időjárás a verseny napján kellemes meglepetést okozott – csodálatos napsütésben rohanhatott be a 17 fokos tengerbe a több, mint 400 induló, köztük a magyarok, akik mindketten jó úszónak számítanak. A hideg víz és a nagy tömeg a triatlon versenyekre jellemező hatalmas adok-kapok küzdelmet jelentett a partra lépésig, ez azonban nem hátráltatta a magyar versenyzőket, hogy jó pozícióban kezdjék a kerékpározást.

A profik között a kiválóan úszó francia csapat, Franky Batelier és Olivier Marceau már ekkor átvették a kezdeményezést, a nők között szintén a francia Marion Lorblanchet lépet elsőként a partra.

Brigi és Dani (mindketten a X2S-KONA TEAM versenyzői) is kiválóan kerékpározott a különösen nehéz pályán, ahol kifejezetten nehéz, technikás szakaszok is voltak. A franci a katonai kiképző Batelier hihetetlen lendülettel tört az élre, a többszörös olimpikon Marceau is messze maradt mögötte. A sportág világbajnoka Nicolas Lebrun a szokásos gyenge úszása után szintén megmutatta erejét, egyedül a német Felix Schumann állta a küzdelmet vele szemben. A kanadai Melanie McQuaid nem véletlenül háromszoros világbajnok: a technikás szakaszokon messze gyorsabb volt vetélytársainál.

A végső számban megerőltető terepfutást kellett teljesíteni mély homokban és tengerparti sziklákon. Itt Marceau nagyon erős tempót futott, a végkimerülésig hajszolta magát, és végül 10 másodperccel maradt le az aranyéremről! Schuman a leggyorsabb futóidővel (10 km-es távon a 35 perces idő terepen fantasztikus teljesítmény) megszerezte a bronérmet.

A női sorrend a futáson nem változott a kanadai McQuaid szerezte meg a győzelmet, de az Európa-bajnoki címet a svájci Renata Bucher érdemelte ki. Poór Brigitta és Szente Dániel a tavalyi EB dobogós helyezésüket idén Európa-bajnoki címre váltották, ezzel tovább folytatva a Cross-to-Save (X2S) csapat nemzetközi győzelmeinek sorozatát. Idén még számos nemzetközi versenyen indulnak, legközelebb a Balaton Bike Fest nemzetközi X2S tereptriatlon versenyén.