Vitorlások csatája a Helly Hansen Pünkösdi Regattán

A Túravitorlás Sportklub idén 34. alkalommal rendezte meg a Pünkösdi Regattát, melynek névadó szponzora idén a Helly Hansen volt. Az esős idő ellenére összesen százhetvenöt nevező vett részt a Balatont átszelő megmérettetésen. Az első nap távolsági szakaszát díjazó Helly Hansen kupa résztvevői közösen közel 13 000 kilométert hajóztak, ami az Atlanti-óceán kétszeri átszelésére is elegendő volna.

he

Május 23 és 24. között ismét megmérkőztek egymással a vitorlás sport legelszántabbjai Balatonföldvár, Keszthely és Ábrahámhegy között a Pünkösdi Regattán. Bár a háromnaposra tervezett verseny a csapadékos időjárás miatt vasárnap végetért, a 175 nevezőből így is 156 teljesítette az első napi Földvár-Keszthely távot. Az első nap távolsági futamának abszolút győztese a 11:44-kor befutó RSM DTM kétárbocos katamarán, a második helyet a HUNCAT és csapata szerezte meg. Az egytestűek között a Lisa futott be elsőként, melyet négy perccel követett a Helly Hansen Raffica team vitorlása. Az első nap versenyén a leggyorsabb 1 óra 44 perc alatt tette meg a Földvár-Keszthely távot.

17495859644_50b85b7776_o

A szervezők ezúttal is törekedetek rá, hogy amíg a sportolók a Balaton hullámait szelik, addig a szurkolók számára is legyenek izgalmas programok a parton. A névadó norvég technikai márka idén sem csak a díjátadókon volt jelen, hanem a korábbi évhez hasonlóan ideiglenes pop-up üzletet nyitott a kikötőben, a legújabb vitorlás ruházatokkal és kiegészítőkkel, ami nagy népszerűségeknek örvend a hazai vitorlázók körében, ezen kívül idén egy technikai pólóval is gazdagodtak a részvevők a Helly Hansen jóvoltából.