Világbajnokok és olimpikonok a szezonnyitó terepfesztiválon

Óbudán álltak rajthoz a Terepduatlon Országos Bajnokságon Poór Brigitta tereptriatlon világbajnok, Boronkay Péter paratriatlon világbajnok, Fenyvesi Péter ifjúsági olimpikon és Dósa Eszter magyar MTB olimpiai válogatott.

Kifejezetten ideális időben és körülmények között rajtolt a mezőny, ahol azonnal az élre állt a később végig vezető 3-as: Medgyes Gábor (XTERRA Európa-bajnok), Sipiczki Csaba és Mester Bálint – mindhárman többszörös magyar bajnokok.

A táv végégig fej-fej mellett haladtak, az utolsó 100 méteren Mester Bálint ritmust váltott és 3 mp előnnyel nyerte a közel 1 órás nagyon kemény versenyt.
Medgyes a 2., Sipiczki a 3. – köztük kevesebb, mint 1 másodperc!

A hölgyek versenyében Dósa Eszter olimpiai válogatott kerettag meggyőzően egyenletes teljesítménnyel utasította maga mögé a tavaly Lance Armstronggal együtt versenyző és U23 világbajnoki címet szerző Poór Brigittát.

Harmadik helyen Scherk Tímea érkezett célba.

Boronkay Pétert a célban hatalmas ováció fogadta, hiszen minden alkalommal bebizonyítja, hogy nincsen lehetetlen! Péter ráadásul egy hét múlva a triatlon Európa-bajnokságon indul.

A vasárnapi versenyt megelőzően szombaton 8 órás MTB-versenyt rendeztek ugyanott, ahol a magyar terepkerékpáros élet számos kiválósága rajthoz állt – egyéniben vagy csapatban.
A váltók versenyét Szalay Péter vezetésével a X2S Haibike Team nyerte – a győztes csapatban indult Mester és Sipiczki is.
A versenyt – amely nyitófutama volt a X2S terepverseny sorozatnak – az Aquincum-Mocsáros egyesület szervezte.

Fotó: X2S TEAM