Úszás-kerékpározás-futás: babér a sógoroknál

Az osztrák Xterra bajnokság előző hétvégén rendezett futamán zseniálisan szerepelt a magyar csapat. Sprint távon Sipiczki Csaba és Molnár Anikó, a klasszikus távon Poór Brigitta állhatott a dobogóra a több világbajnokot és olimpikont felvonultató mezőnyben.

A Dachstein alatt lévő Ramsauban rendezett versenyen az eleinte zimankós idő hamar igazi nyári kánikulára fordult, tovább nehezítve a versenyzők dolgát a kemény alpesi terepen.

Női mezőny

A nők mezőnyében kiemelt helyen versenyzett és biztosan győzött a mai XTERRA versenyek egyik legeredményesebb női versenyzője, Carina Wasle.

A legjobb magyar női versenyző, Poór Brigitta az úszás után még tartotta a lépést Carina Wasle-el, de az osztrák téli triatlon világbajnok partra lépés után hamar növelte előnyét és nem engedett a pozíciójából.

Férfiak

A férfiaknál Michi Szymoniuk volt az abszolút esélyes, de kemény csatára kényszerítette honfitársa, Achim Mörtl. Daniel Müller – aki tavaly több magyar versenyen is megfordult – az 5. helyet szerezte meg.
Bárdi Attila a X2S-KONA TEAM természetfotósa sokáig Brigi nyomában volt és a korosztályos mezőny elején ért célba.

Sprint

Sprint távon magabiztosan és kiemelkedően jó futással Sipiczki Csaba megszerezte az abszolút első helyet, Molnár Anikó, a X2S-KONA TEAM új felfedezettje egyenletes versenyzéssel ezüstéremmel gazdagította a csapat dicsőségtablóját.

Nők Classic

1. 44 WASLE Carina 1984 AG 20-39 w Wave Tri Team Wörgl 3:27:06,86 [+23:20,96]
2. 28 DONNER Martina 1975 AG 20-39 w Team Grenzenlos 3:55:16,19 [+51:30,29]
3. 53 POOR Brigitta 1989 AG 20-39 w – 4:24:28,29[+1:20:42,39]

Sprint
1. 73 STEINECKER Simone 1984 AG 20-39 w SV Gallneukirchen 1:30:06,99 [+10:51,44]

Mi is az XTERRA?

Az XTERRA egy olyan tereptriatlon (úszás-kerékpározás-futás), amelyet kizárólag terepen rendeznek, a terep adta lehetõségeket minél jobban kihasználva ahhoz, hogy a pálya minél izgalmasabb és kalandosabb legyen.

Úszás: 1000-1500 m, általában két körben. A közbülső futás 100-200 m a hely adottságainak megfelelően (homok, szikla). Rajt vagy vízből, vagy berohanós stílusban. A hideg víz jellemző (volt, hogy Ausztriában 13 fokos vízben volt), általában neoprén javasolt.
Kerékpár: 30-40 km, legkevesebb 85%-ban terepen. Kizárólag MTB használható! Jellemzõek a nehéz, technikás pályák, a szintemelkedés sohasem kevés, de nem mindig emiatt izzasztó. Hollandiában végig homokban kell tekerni, Mauin lávamezőn, a cseh versenyen olyan fenyőerdõben, ahol szinte nincsenek utak, mert szigorúan védett a terület, de volt már patakátkelés (úszva!), falmászás és mocsáron átkelés is.
Futás: 10-15 km, szintén végig terepen. Itt már több betonos szakasz is található (főleg a cél és a nézők miatt), de a nehéz, technikás szakaszokat nem hagyják ki. Szintemelkedés változó, de volt már 400 m-es is.