Turcsik Viktor lazán duplázott a győri skatepark megnyitóján

Pénzdíjas versennyel ünnepelték Győrben a helyi gördeszka-park felújítását. A három kategóriában, összesen negyven indulónak több százan szurkoltak. A nézőket Ignacio Morata a spanyolok egyik legjobbja és Karkossiák Zsolt töbszörös magyar bajnok is elkápráztatta. A régió gördeszkásai a Burn-nek köszönhetően mostantól egy sokkal színvonalasabb pályán gyakorolhatnak.

A Győrben megrendezett gördeszkaverseny apropója egy nemzetközi pályázat volt, amelynek keretében a Burn és a nemzetközi Kingpin magazin csapata felújította a győri gördeszka-parkot.

A Burn "Save Our Spot" (Burn "Mentsétek meg a parkunkat!") felújításra váró, a helyi gördeszkások által kedvelt parkokról, terekről készített fotókkal lehetett nevezni.

Világviszonylatban összesen 103, Magyarországról pedig 23 közösség pályázott, amiből a szakmai zsűri összesen négy felújításra váró helyszínt választott ki Európában – köztük a Győr belvárosában található parkot.

A 20 méter x 40 méteres parkot az 5 fős nemzetközi „szár felújítók” önerőből, kevesebb, mint egy hét alatt újították fel.
A beruházás teljes összege 2 millió forintra rúgott.

"A győri deszkás közösség nagyon összetartó, számukra életbevágó volt, hogy ezt a parkot felújítsák. Itt a közterületeken kívül, biztonságos körülmények között tudnak gyakorolni és fejlődni úgy, hogy nem zavarnak senkit” – mondta Pozsgai András, a helyi közösséget támogató Utcai Sportok Egyesületének alapító titkára.
A versenyen ingyen lehetett nevezni, 16 év alatti, 16 év feletti és Best Trick, azaz "A legjobb trükk" kategóriákban.

A 16 év alatti nyertesek sportruházatot és webshop-utalványt nyertek 45.000 forint értékben, míg a 16 év feletti indulók sportruházatot és 130 ezer forint pénzdíjat nyertek el.

A zsűrinek nem volt könnyű dolga a nagyok kategóriájában, a végeredmény miatt egészen az utolsó pillanatig izgulhattak a versenyzők.

A nap legjobbja egyértelműen Turcsik Viktor lett, aki a 16 év feletti kategóriát és Best tricket is behúzta.
A fiataloknál Siklódy Márk lett a legjobb.

Az esemény sztárvendége a zsűri egyik tagja, Ignacio Morata volt.
„Turistaként többször jártam már Magyarországon, és mindig nagyon jó élményekkel tértem haza. Most először találkoztam a magyar gördeszkásokkal; meglepett a lazaságuk és az előzékenységük a pályán. Kitartóak, ha valami nem sikerül nekik, akkor újra megpróbálják. Vallom, hogy csak az lehet jó gördeszkás, aki tudja élvezni az életet.”

Karkossiák Zsolt, magyar bajnok szerint ma olyan teljesítményeket látott a zsűri a helyi versenyzőktől, ami nem engedte őket hátradőlni.
„Volt olyan srác, aki eddig teljesen ismeretlen trükköt mutatott be. Erős volt a helyi mezőny. Megérdemeltek a helyiek egy ilyen profi és biztonságos pályát” – mondta Zsolt, aki edzőként is dolgozik.
Az eseményre a sztárok és a versenyzők mellett több mint kétszáz kíváncsi szurkoló látogatott el.