Szupertehetség tartja izgalomban a motocross világát

Ryan Dungey sikerét hozta az észak-amerikai nemzeti motocross bajnokság, a Lucas Oil Motocross Championship 2010. A tizenkét állomásos bajnokság utolsó helyszínének a kaliforniai Pala versenypálya adott otthont.

A 21 éves Ryan Dungey idei teljesítménye szenzációs, és az utolsó versenyen is megállíthatatlannak bizonyult. A tizenkét állomásból, tíz helyen sikerült elhódítania a kupát, és nem volt ez másként Palaban sem.  Dungey egyébként ebben a szezonban került fel a 450 köbcentisek közé – tavaly a 250 köbcentisek bajnoka lett.

Az idei szezon különlegességét
az ifjú titán tündöklése mellett az szolgáltatta, hogy visszatért a hatalmas legendának számító Kevin Windham. Az amerikai veterán motorost – annak ellenére, hogy csak a hetedik körben csatlakozott a bajnoksághoz – óriási ováció fogadta.
Kevin ugyanis igazi közönségkedvenc, aki 2007 után, pár hete nyert újra Lucas Oil versenyt.
“Nem tudtam mire számítsak ezen a versenyen. Minden egyes alkalommal amikor nyerek, az egy nagyon különleges érzés, mert sosem tudhatom, mikor lesz újra lehetőségem nyerni” – kommentálta  győzelmét Windham.

Összesítésben tehát Ryan Dungey elsöprő győzelmet aratott. Második helyen az a Brett Metcalfe végzett, aki tavaly a 250-esek közt szintén Ryan ellenfele volt, azonban akkor csak a harmadik helyet sikerült elcsípnie. Harmadik lett az az Andrew Short, aki tavaly a második helyen végzett Chad Reed mögött.
A tavalyi bajnok Reed idén csak a tizenegyedik helyen, míg a korábban említett Kevin Windham a tizennegyedik helyen végzett.