Sziklaugrás: fél pont döntött az Azori-szigeteken

A ködös Norvégia után a napsütötte Portugáliába érkeztek a világ legjobb sziklaugrói, ahol visszatérve a sportág gyökereihez, valódi sziklákról vetették mélybe magukat. A sorozat harmadik versenyén – melyen csupán fél pont döntött – újabb futamgyőztest avattak.

Az idei világbajnokság legszorosabb versenyét az Azori-szigetek Vila Franca Do Campo szigetecskéjén rendezték meg, ahol egy 28 méteres szikláról ugrálva versenyeztek.

A helyszínen közel 2000 néző követte élőben kajakokból és csónakokból a nagy hármas, Szilcsenko-Duque-Hunt csatáját.
Artyom Szilcsenko egy eddig még sosem látott, 6,1 nehézségi szintű ugrást mutatott be – hátsó kézállásból indított ugrás, vakon vízbe érkezéssel – ami elegendő volt ahhoz, hogy csupán fél ponttal, de maga mögé szorítsa az újabb világbajnoki címére hajtó Duquet

"0,1 ponttal nyertem… ez fél pont egyetlen bírótól! A lehető legjobban akartam megcsinálni az új ugrásomat – próbáltam nem arra gondolni, hogy megnyerhetem a versenyt, csak jól akartam ugrani" – nyilatkozta az orosz.

Érdekesség, hogy az angol Gary Hunt "Triple Quad" trükkjével a nap legmagasabb pontszámát kapta, mégsem tudta megismételni a norvégiai sikert, így csupán a harmadik helyen zárt.

Három verseny után három különböző győztest avattak, így rendkívül szoros az idei szezon, amiből még négy állomás van hára. A következő versenyre augusztus 4-én kerül sor az írországi Inis Mor városában.