Szákban, zsákban… – Magyar arany a horgászok Bajnokok Ligájában

A Spro-Exner-Molnársziget a világ legjobb horgász klubcsapatainak versenyén az első helyen végzett a szerbiai Galambócon (Golubac) rendezett világbajnokságon. A magabiztos magyar csapat 24 ország legjobbjait győzte le. Ez a verseny a sportág Bajnokok Ligája.

A kétnapos szerbiai versenyen kétszer négy órában sikerült elhódítani a világ legjobb horgászklubcsapatának járó díjat a magyar bajnokoknak.
A világbajnokságon a nevezett országok legjobb csapatai indulhattak. Egészen pontosan azok, akik megnyerték előző évben hazájuk bajnokságát – 2010-es győzelmével a Spro-Exner-Molnársziget képviselte Magyarországot.

Kevesen tudják, de a sporthorgászat az egyik legsikeresebb magyar sportág. A magyar pecások ezzel a klubvilágbajnoki címmel mindent bezsebeltek, amit egy versenyhorgász megszerezhet.
A vizilabdások mellett a magyar horgászok azok, akik öt egymást követő évben is ott tudtak lenni a világbajnoki dobogón.

A magyar delegáció esélyesként érkezett a megmérettetésre. A vajdasági magyarok szerint rajtunk kívül a szerbek és az angolok voltak még esélyesek a végső győzelemre. A magyar csapat sikere a gyorsaságban rejlett. Két nap alatt összesen 2400 halat fogtak, ami a kétszer négy órás verseny esetében azt jelenti, hogy percenként kapkodták ki a halakat a vízből.
A bajnokcsapat tagjai szerint a verseny és a helyszín rendkívül technikás horgászatot igényelt, minden halat meg kellett fogniuk, amit lehetett; a szerbek itt taktikázták el magukat, mert már az első nap a nagy halakat szerették volna megfogni.

"Összességében elmondható, hogy egy rendkívül nehéz horgászatban lehetett részünk, minden szektorban oda kellett figyelni az időben történő váltásra. Változtatgattuk az előke hosszát, a horog méretét, szükség esetén az úszó méretét, és minden halat meg kellett fognunk, ami előttünk volt"  – mondta Palotai Kristóf.

Hiába volt sok a hal, a közönség számára nem volt látványos horgászat. Agresszív, kis testű 2-4 dkg-os gébekre horgásztak a srácok, de az átlag csak 1,6 dkg-os volt.
A gébet a törpeharcsához lehetne hasonlítani, ahol egyszer megjelennek, ott teljesen elfoglalják a vizet.
Nagy Attila szerint pont ezért választották a szerbek ezt a helyszínt, úgy gondolták a gébhorgászatban kiemelkedőek.

A tervük azonban nem jött össze, még úgy sem, hogy a magyar csapatot egy kisebb szerencsétlenség is érte: Palotai Kristófnak kiszakadt a szákja, de szerencsére a halak nem menekültek el, így megszületett a szenzációs végeredmény.

A magyar csapat (Tremmel Balázs, Milkovics Péter, Déry Gábor, Nagy Attila, Schmidt Attila,Hegyes Zoltán, Zelei József, Palotai Kristóf) 71,5 ponttal, 26.590 kg-mal és 2.347 db hallal az első helyen végzett.

Forrás: peca.hu; matchfishing.hu