Se gyűrődés, se buborék

Mi értelme van a tenger alatt vasalni? Nem sok, annyi előnye azonban mindenképpen van, hogy tuti nem ég le a ruha, ha túl sokáig hagyjuk rajta a vasalót. Az extrém vasalás nevű örület angol képviselői Egyiptomban világcsúcsot hoztak össze.


Blue Hole – nem csak búvár-, hanem mostantól vasalóparadicsom is

Mint arról korábban beszámoltunk, április elején a világ egyik legjobb szabadtüdős búvára, Herbert Nitsch újabb hihetetlen akciót hajtott végre. Palack nélkül átúszta a világ egyik legveszélyesebbnek tartott merülőhelyét, az egyiptomi Blue Hole-t. Herbert 56 méteres mélységben úszta át a 30 méteres átjárót, egy levegővel, vagyis közel 150 métert tett meg egy levegővel a víz alatt. Ehhez 1 perc 43 msp-re volt szüksége.



Míg Herbert átúszta a “boltívnek” nevezett víz alatti átjárót, britek egy csoportja, egy talán még extrémebb akciót hajtott végre. Ők az extrém vasalás képviselői – merthog ilyen is van, mármekkora őrültségnek is hangzik.



Szóval Louise Trewavas vasalónő (“polgári” foglalkozását tekintve búvár és szakújságíró) és Mark Brill fotós többször is alámerült a Blue Hole-nál, hogy megörökítsék Louise tengeralatti házimunkáját. Persze konnektort nem nagyon találtak, de a Louise mozdulatainak kecsességét bármelyik háziasszony megirigyelné.


Louise beduin gyerekeknek osztja az igét
Fotó: Mark Brill

Bár alapjában véve az extrém vasalásnak nevezett sportnak az égvilágon semmi értelme, egyre többen másznak az Everestre, hajóznak ki a tengerre, stb., hogy ott fényképeztessék le magukat vasalás közben. Tudomásunk szerint magyarok még nem űzik a sportot.



Ilyen őrült “sportnál” persze az sem meglepő, hogy mindenki valamilyen világcsúcsért vasal. Louise-ék sem csak a gyűrődéseket akarták eltávolítani a levitt ruhákból, hanem merülésükkel új világcsúcsot is állítottak fel. Előttük még senki sem vasalt a tengerben 100 méter mélyen. Tanulság: találj ki valamilyen örültséget, gyakorold valamilyen őrült környezetben, és nemsokára büszke világcsúcstartónak mondhatod magad.



Louise vasal
Fotó: Mark Brill

Comments

comments