Rekordok Szigete: szobabiciklivel az integrációért

Több rekord is megdőlt az idei Szigeten: 1700-an kirakták a világ legnagyobb tehenét, félezren pedig 1000 km-t tekertek szobabiciklivel a roma integrációért

Az idei, 14. Sziget Fesztivál egyben a rekordok Szigete is, ugyanis, ez idáig már több rekordot tudhat magáénak, és még nem ért a végére a rendezvény. Sőt, a programok és kikapcsolódás jegyében döbörög tovább. 


Sikeres tehén rekord

Mint arról korábbi írásunkban beszámoltunk, egy tehenes rekordra készültek a





Kirakott tehén fotó: www.pulzar.hu
hétvégén, amit sikerült megvalósítani. Szombat este a Nagyszínpad előtt csaknem1700 önkéntes kirakta a világ legnagyobb tehenet ábrázoló mozaikképét, a hazai Tehénparádé (CowParade Budapest) részeként.

Az esemény fő apropója azonban az volt, hogy ezzel az élő emberi képpel kívántak tisztelegni Lossonczy Tamás festőművész előtt, aki a legidősebb művésze a hazai CowParade tehénkészítőinek. Nem mellesleg ezzel adóztak a szervezők az alkotó 102 éves születésnapja előtt.


Újabb rekord is volt: szobabiciklivel a roma integrációért







Lossonczy Tamás és Pintér András tehene a Szabadság téren megnézhető
A tolerancia világrekordja is megdőlt szombaton a Szigeten. Ugyanis, a Kurt Lewin Alapítvány  “Tekerj a toleranciáért” című programjának résztvevői több mint 1000 kilométert kerékpároztak össze egy szobabiciklivel a roma integráció és szolidaritásért.

A világrekord-kísérletükben csaknem félezer ember vett részt, és összesen több mint 1000 kilométert tekertek.

Egy rész-rekordot pedig egy  kislány ért el a kerekezők között, aki több mint 25 kilométert pedálozott (ezzel már leért volna Érdre).



Virtuális városlátogatások, valósan letekert kilométerek


A tolerancia rekordjaként, a szigetlakók által letekert virtuális kilométerek összeadásával olyan európai városokba lehetett – persze virtuálisan – eljutni, ahol a tolerancia szempontjából valamiféle fontos




A rekord kipihenése fotó: pulzar.hu
esemény történt, így például Pécsre (175 km), Brnoba (400 km), Rómába vagy Brüsszelbe (1350 km).

Szimbólikus jelkép volt a kerekezés

“Legfőbb célunk az volt, hogy a megtett kilométerek összeadásával együttesen eljussunk több, emberjogi értelemben szimbolikusan fontos városok: Koppenhága, Görlitz, Szófia, Miskolc és Brüsszel az elmúlt évtizedekben valamilyen módon példát mutatott a világnak a tolerancia terén” – tudatta az akcióról a szervező, Endrődy Szabolcs.



Címlapfotó: www.hirado.hu
Hangulatjelentés a Szigetről:  http://extremlife.hu/cikk/extrem.hu/2888

Comments

comments