Rekordlétszám a Budapest Nemzetközi Maratonon

Minden idők legnagyobb Budapest maratonja zajlott vasárnap a fővárosban; a 26. SPAR Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztiválra 16 350-en neveztek. Korábban soha ennyien nem voltak még az ország egyik legnagyobb futóeseményén.

A 42 kilométeres távon kenyai győzelem született: a férfiaknál a versenyt Elisha Kiprotich nyerte 2:25:57-es idővel. A második Józsa Gábor lett, a harmadik helyet Rezessy Gergely korábbi négyszeres Budapest Maraton-győztes szerezte meg.
A nőknél 2:554:45-ös idővel Földingné Nagy Judit, a Győri Dózsa SE versenyzője győzött, ezzel hetedik Budapest Maraton-győzelmét aratta. Másodikként Bátai Réka, harmadiknak az amerikai Juliet Beatty ért célba.

A SPAR Budapest Maratonon több közéleti személyiség is rajthoz állt.
Első maratonját teljesítette Varga Mihály, a Miniszterelnökség államtitkára, aki két fideszes országgyűlési képviselővel, Gulyás Gergellyel és Révész Máriusszal háromfős váltóban is futott.

A Magyar Állami Operaház ötfős váltójával indult: Miklós Erika operaénekes, látássérült futókkal együtt állt rajthoz Béres Alexandra fitnesz világ- és Európa-bajnok. Először futott maratont Szántó Dávid, a Digi Sport riportere, valamint ötfős váltóval vett részt a versenyen Eleni Tsakopoulos Kounalakis, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete.

A versenyre 53 ország több mint 2000 futója érkezett.
A versenyen a maratoni távot egyéniben, három- és ötfős váltóban lehetett teljesíteni, emellett 30 kilométeres, illetve 7 és 3,5 kilométeres távon történő indulásra és a 600 méteres családi futás teljesítésére volt lehetőség.
A 26. SPAR Budapest Nemzetközi Maraton a Magyar Köztársaság Maratoni Bajnoksága volt egyben.