Pajor Ági (snowboard): „nem várunk a hóra, utánamegyünk”

Bár itthon még nyoma sincs a hónak, a snowboard versenyszezon már nagyban tart. Pajor Ágival, a szövetség főtitkárával az idei programról, a világkupában induló magyarokról, és arról beszélgettünk, hogy egy kezdő hova forduljon először.


Pajor Ági a legfiatalabb generációval
Fotó: Kapornaki Anikó

Mivel itthon ritkán hallani a sportágon kívül a snowboardosok eredményeiről, így idén mi különösen ügyelünk arra, hogy ők is megfelelő figyelemben részesüljenek. Részben ezért hívtuk fel Pajor Ágit, a snowboard szövetség főtitkárát, aki főként a versenysportért felelős. Persze tanácsot kértünk tőle a kezdők számára is.



November közepén Söldenben elkezdődött a magyar kupa sorozat. Gondolom már hozzászoktatok, hogy körbe kell járni a környező országokat, hogy meg tudjátok rendezni a magyar kupát.



– Ausztriában van hó, így mi nem várjuk, hogy itthon is legyen, megyünk a hó után. Magyarországon január végén, február elején lehet komolyabb mennyiségű hóra számítani. Ekkor tartják itthon a legtöbb versenyt. Idén már decemberben is lesz egy próbálkozás. December 18-án, a Normafánál rendezik a Mountain Dew Slide Park megnyitóját. Ezt a Snowboard Szövetség is támogatja, reméljük az időjárás is fogja.


Profi szinten Söldenben
Fotó: OutdoorSport

– Beszéljünk egy kicsit a legjobbakról…Rájuk milyen program vár a következő hónapokban?



– Minden hétvégén van valamilyen nemzetközi verseny. Legközelebb Lovász Laura indul Bad Gasteinban december 17-én parallel óriásműlesiklásban, Liptai Dávid pedig Klagenfurtban december 8-án Big Airben, majd január 9-én Moszkvában, szintén Big Airben. A világbajnokság januárban lesz, de sajnos most nem Ausztriában, mint legutóbb, 2003-ban hanem Kanadában. És persze majd a végére marad a legjobb, a hagyományokhoz híven márciusban kerül majd sor a magyar bajnokságra, Murauban.



– Aki ezen a szinten még nem tart, az hova forduljon, mit vegyen és mit kölcsönözzön?


Aki nem akar messze utazni, az 2005. január 27-29-án a Westend tetején is láthat majd boardereket

– A márkák ma már egy szinten vannak árban és minőségben is, egy jó gatya azonban nem árt, főleg kezdők esetében, mert ők még sokat ülnek a földön, ezért fontos, hogy vízhatlan legyen. Ezek kívül nem árt a jó kesztyű, csuklóvédő, térdvédő, komolyabb versenyzőknek a gerincvédő és bukósisak. Cipőt érdemesebb venni, a deszkát inkább kölcsönözni. Mindenképpen oktatóval jó kezdeni, három nap alatt el lehet jutni olyan szintre, hogy utána már nem veszi el a kedvét a probálkozást. 5-6 feladatsort megtanul, és már nem ül állandóan a földön. Nagyon fontos, hogy ha egyedül kezd neki, akkor csomó sikertelenség és kudarc élménnyel neki kell szembe nézni egyedül, segítség nélkül, pedig egy ügyes oktatóval könnyen, gyorsan bele lehet tanulni az alapvető trükkökbe, fortélyokba.

Comments

comments