Nevezési rekordot hozott a budapesti váltófutó verseny

Vasárnap zajlott Budapesten Közép-Kelet Európa legnagyobb váltófutó versenye, a 18. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltó. Az eseményre 5500-an neveztek; több mint 1150 csapat és 440 egyéni félmaratoni induló.

Korábban soha
nem neveztek ennyien a K&H olimpiai maraton és félmaraton váltóra, amelyre az ország valamennyi megyéjéből érkeztek résztvevők.
Rajtuk kívül számos olimpikon és élsportoló állt rajthoz az eseményen.
A verseny a magyar EU-s elnökség kiemelt hivatalos programja volt, ebből az alkalomból többek között francia, holland, német, román, spanyol és szlovén csapatok is futottak Budapest utcáin.
Az eseményen jelen volt – és a magyar elnökség nevében köszöntötte a futókat – Bakos Piroska, az elnökség magyarországi szóvivője.

A 18. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltón négy távon indulhattak a futók: háromfős csapatban 6 kilométeres minimaratoni távon, hatfős csapatban a 42 kilométeres maratonon, háromfős váltóban a 21 kilométeres félmaratonon, illetve ugyanezen a távon egyéniben.
A maraton váltók versenyében a Dover Fergeteg volt a leggyorsabb: a csapat 2:17:20 alatt teljesítette a 42 kilométert. A félmaratoni váltók közül a Cheka Cheka nevű csapat nyert 1:13:29-es idővel.
A félmaratoni egyéni indulók közül a férfiaknál Kis Tibor 1:17:56-os idővel szerezte meg az első helyet, a nőknél Farkas Erika volt a leggyorsabb – 1:26:14-es idővel győzött.
Az EU-s csapatok versenyében egy francia váltó állhatott a dobogó legfelső fokára.