Nemzetközi mezőny és több ezer néző a a budai downhill versenyen

Fesztiváli hangulat jellemezte a Gellért-hegy lépcsőin, a június 18-án, hetedik alkalommal megrendezett Monster Energy Budapest DownHill-versenyt, amelyen idén nemzetközi mezőny gyűlt össze. A lejtős szakág ünnepére több ezer néző volt kíváncsi. A felnőtt férfiak versenyét Palla Gergely nyerte.

A rajtra a Gellért-hegy tetején, a Szabadság-szobornál került sor, a célterület a Gellért téren volt kiépítve.

A lépcsőkkel, hajtűkanyarokkal nehezített pálya idén hosszabb és technikásabb nyomvonalat kapott az elmúlt évekhez képest.

A 800 méteres pálya megtételéhez a döntőben a felnőtt győztesnek, Palla Gergelynek 1:37:71-es időre volt szüksége.

A 18 éves sportoló a címvédő Kolozsvári Tibort (1:39:20) és a 2006-os junior magyar bajnok Zölei Patrikot (1:39:92) utasította maga mögé.

Az erős mezőnyt jellemzi, hogy a többszörös Gellért-hegy DH-bajnok, csíkszeredai Kinda Géza (1:42:26) idén "csak" az 5. helyen végzett.
A leglátványosabb részen, a célegyenesben a junior korú Kovács Krisztián 45,8 km/h-s sebességgel volt a leggyorsabb.
Teljesítményével a BikeLab kerékpárbolt különdíjait, Hutchinson külső gumikat is bezsebelhetett az elismerés mellé.