Németh Csaba is ott lesz a Transvulcania versenyen

Transvulcania a világ egyik legkeményebb ultra terepfutó versenye. Eddig is legendás volt, de idén olyan mezőny gyűlik össze, amilyen még soha nem volt a történelemben! A futók között indul a magyar terepfutó ász, Németh Csaba is, aki már számos nemzetközi versenyen bizonyította: van helye a legjobbak között. Sőt előtt!

A mai és az elmúlt 10 év legjelentősebb terepfutói állnak rajthoz és mérik össze felkészültségüket május 12-én a 83 km hosszú, de 8525 m mászást tartalmazó irgalmatlanul nehéz pályán.

Itt nincsen vízszinteshez még csak közeli talaj sem, hatalmas sziklatömbökön át vezet az út, a lejtők még kegyetlenebbek…

Az illusztris mezőny

Kilian Jornet, a „csúcs” ultra futás, az Ultra Trail du Mont Blanc 3-szoros győztese
Németh Csaba ugyanezen a versenyen 4. és több alkalommal is TOP10, 80-200 km-es versenyek többszörös győztese

Kasia Zajac

Külön érdekesség, hogy több induló is pályacsúcsdöntésre készül, amelyet 2011-ben a spanyol Miguel Heras állított be 7 óra 32 perc 13 mp idővel.

Ez fantasztikus tempó, nem lesz könnyű gyorsabban futni, de Kilian Jornet, Sebastien Chaigneau és Németh Csaba kifejezetten híresek arról, hogy ezeken az ultratávokon is hatalmas tempóra képesek.