MTB-sikerek Ausztriában, remek triálos Eb-eredmény Itáliában

Az elmúlt hétvégén a hazai hegyikerékpáros ifjúsági válogatott az ausztriai Windhaagban versenyzett; ez felkészülési állomás volt az augusztusi korosztályos Európa-bajnokságra. A versenyen Benkó Barbara a felnőttek közt az ötödik helyen zárt. A hegyikerékpárosok mellett a triál szakág egyik legkiemelkedőbb versenyzője sem tétlenkedett: az olaszországi Biellában megrendezett Európa-bajnokságon Hegedűs László az ötödik helyen zárt.

Az ifjúsági korú hegyikerékpárosoknak idén augusztus 16. és 19. között rendeznek először kontinensviadalt, amelyre az U17-es és U15-ös korosztályból összesen 12 magyar versenyző utazik majd.

Az Eb-re készülő válogatott felkészülésként vett részt az osztrák Youngster Cup futamán, amelyen legjobb magyar eredményként Kádi József ezüstérmet szerzett.
A néhány nappal korábbi, samobori győztes, Bányai Dominik ezúttal ötödikként zárt.

A viadal C1-es elit női mezőnyében Benkó Barbara ötödik, Kéri Zsófia kilencedik helyezést szerzett.
Nánási Sándor, az Euro One Számítástechnikai Zrt., egyben a hazai szakági szövetség elnökségének tagja az augusztusi ifjúsági Európa-bajnokságon legjobban szereplő U15-ös és U17-es magyar csapat tagjai részére egy-egy Fuji digitális fényképezőgépet ajánlott fel.

A Youngster Cup mellett az olaszországi Biellában rendezték hétvégén a hegyikerékpárosok triál szakágának Európa-bajnokságát.
A kontinensviadalon Hegedűs László remek szerepléssel az ötödik helyen zárt.
A Vörös Ördögök SE kerékpárosa a világ élvonalához tartozik, magyar bajnoki címei mellett világ- és Európa-bajnokságon, illetve világkupán is rendre hozza az 5-10. helyek valamelyikét.