MTB Freeride: a levegő királyai a bécsi légben királykodtak

Bécsben gyűltek össze a levegő MTB királyai a hétvégén – legalábbis egy részük, de így legalább a verseny kimenetele nem volt egyértelmű. A koronát végül az egyetlen nem-európai fejére helyezték.

Mint azt az axel.hu oldalán pénteken megírtuk, április 6-7-én ismét összegyűltek a levegő MTB királyai Bécsben.
Illetve majdnem mind, mert például a verseny eddigi háromszoros bajnoka, Sam Pilgrim épp Új-Zélandon időzött ezalatt.

A FMB Világkupasorozat Leogang-gal már kezdetét vette, a Slopestyle szezon Új-Zélandon indult, az európai azonban csak most kezdődött, szokás szerint az osztrák főváros versenyével.
Mivel Sam Pilgrim Új-Zélandra utazott, így nem a megszokottak szerint alakultak a futamok; Kb.: 100 ezer néző követte nyomon az eseményeket.

A verseny felépítése viszont nem tért el a megszokottól: rámpáról le, fel, 3 ugrásból bizonyítani. Mivel itt kicsit magasabbra építik az emelvényt, ez biztosítja a látványosabb trükkök sikerét is.
A pénteki versenynapon 50 kevésbé ismert versenyző érkezett elkápráztatni a közönséget, szombaton pedig a meghívott versenyzők szálltak nyeregbe a győzelemért, az FMB-pontokért és a 10 ezer eurós díjazásért.

A babérokat végül az egyetlen nem-európai versenyző, Brett Rheeder aratta le. A kanadai már többször került nagyon közel a dobogóhoz különböző kontinenstornákon, és most ő vihette haza az aranyat.
A második helyet szerezte meg a szintén az élmezőnybe tippelt belga Thomas Genon, a tavalyi Joyride és 26TRIX győztese, az idei szezon egyik nagyágyúja.

A britek büszkesége, Sam Reynolds, aki a 2012-es szezon egyik fénylő csillagaként nyújtott ragyogó teljesítményt – egészen addig a csúnya balesetig a crankworx-i Les 2 Alpes versenyen, ami két csigolyát is megrepesztett a hátában.
Most azonban visszatért, egyenesen a dobogóra.

Negyedik helyen a Versailles-ból érkező Antoine Bizet landolt. A többek közt az Adidas Eyewear által támogatott 21 éves versenyző tavaly 11-ként fejezte be az FMB-t, és több dobogós helyet is szerzett 2012-ben, USA-ban, Spanyolországban például.
Az ötödik helyezést a 18 éves svéd rider, Anton Thelander érdemelte ki.

Az egyik legbiztosabb befutónak Martin Söderström-ot tippték stílusos, technikás trükkjei miatt. Ha megnézzük, mennyit fejlődött a 23 éves svéd fiú az elmúlt két évben, lehet benne valami.
Hogy saját hazájában király, „természetes”.
Most inkább a nemzetközi szerepléseire gondolunk: 2011-ben az iXS Dirtmasters Slopestyle verseny aranyérmét elhozta Winterberg-ből, és a szezont az FMB világkupasorozat ötödik helyén zárta. 2012-re pedig onnan már a világ második legjobbjának pozícióját bérelte ki magának. Most ugyan nem került be az első ötbe, de még tart az FMB World Tour – kíváncsian várjuk a folytatást.

Vienna Air King 2013 – Martin Söderström Run 1

A lengyel Szymon Godziek fantasztikus dirt stílusa sem ismeretlen, ráadásul mindig érződik, hogy piszkosul élvezi, amit csinál.

A legjobb trükkért Pavel Alekhint díjazták, a 12 helyen végző , szintén kanadai Tom van Steenbergen 16 évével pedig a Vienna Air King legfiatalabb indulója, aki végigcsinálta a versenyt.