MTB: Benkó hazai pályán, Parti Törökországban remekelt

A hazai pályán versenyző Benkó Barbara és az argentin Soto Catriel abszolút győzelmével ért véget Pilisvörösváron a C2-es minősítésű olimpiai-krossz hegyikerékpár verseny, a Merida CST Pilis Kupa. A férfiaknál – legjobb magyarként – Blazsó Márton negyedik lett.

A C2-es kategóriájú versenyeken a
z első tíz helyezett kap világranglista-pontot, ez most 5 magyar férfi és 6 női versenyzőnek – Blazsó Márton, Szatmáry András, Bogár Gábor, Búr Zsolt, Béla Attila, valamint Benkó Barbara, Poór Brigitta, Módos Gabriella, Michelberger Szilvia, Kéri Zsófia és Perlaky Evelin – sikerült.

Az idén 15 esztendős Pilis Cross Counrty Club tizennegyedik alkalommal szervezte meg a viadalt, amelyen ezúttal mintegy tíz ország, több mint 200 kerekese állt rajthoz.

Örömteli, hogy tizenegy hazai kerekes tudott pontot szerezni a nemzetközi mezőnyben, amelyet a dél-afrikai, argentin versenyzők tettek igazán színessé.
Sok fiatal kis bringás rajthoz állt, már az U9-es korúaktól kezdve – látszik, van utánpótlás.
"Sajnálatos, hogy az ukránok elindultak ugyan, de a határon nem jutottak át" – összegzett Benkó László szervező.
A pilisi versennyel egy időben a válogatott Törökországban C1-es viadalon versenyzett, ahol Parti András első, Buruczki Szilárd ötödik, Juhász Zsolt hatodik lett; nőknél Dósa Eszter harmadik helyen zárt.