Motocross: aki lemaradt volna a szombati futamról…

Texasban rendesen kihajtották magukat a 450-es riderek. Érdemes végignézni a 18 percnyi videót, izgalmas előzések az elejétől a végéig. Szó szerint.
Komoly futamoknak lehettek tanúi a houston-i Reliant Stadion nézői az idei Supercross szezon 13. versenyén.

A 450-es kategóriában címvédő Ryan Dungey hátulról indított, s a piros zászlós verseny leállítás után, s a verseny vége előtt nyolc körrel is még csak a negyedik helyig jutott fel.
Végül másodiknak futott be, ez azonban sokba került neki: csak harmadik a ranglistán.

Mike Alessi tört az élre, de Ryan Villapoto még az első kör vége előtt előzte. Trey Canard a második, Alessi a harmadik

Negyedik kör – Villapotó kezd egyre jobban elhúzni, Canard még tartja a második helyet, Dungey feljött eggyel előrébb, a harmadikra, mögötte szorosan James Stewart. Davi Millsaps bőven lemaradva a hetedik helyen ugrál.

Hetedik kör, vad csata, Dungey lehagyja Canardot, Stewart is.
Trey Canard, Ryan Dungey és James Stewart között nagyon erős a verseny… Majd, még mielőtt sikerülne még tovább fokozni, Stewart kicsúszik. Húzta még a motort, szépen, lassan körbe a pályán, majd ki, szerelni, de már erről a viadalól már lecsúszott.

A győzelmet és a ranglistavezetést is megszerző Villapoto így nyilatozott a verseny után:
“Hatalmas győzelem volt a mai. A pálya nagyon kemény… Jól kezdtem, aztán a dolgok olyan gyorsan történtek. Rögtön az élre akartam kerülni, még mielőtt belevágunk a körökbe.