Megverte a Red Bull csapatát a címvédő

Az utolsó napi remekül sikerült verseny komoly izgalmakat hozott az Extreme Sailing Series oman-i fordulójában. Az első helyről rajtoló Red Bull csapatát lehagyva a címvédő McMillan-ék hat pontot vertek Hagará-ékra.

A Red Bull csapata az utolsó napon elvesztette elsőbbségé
t az Extrém Vitorlás VB első fordulójában.Honlapjukon természetesen szó sincs elkeseredettségről, de jobban örültek volna, ha megnyerik a címet.

A kétszeres olimpiai bajnok Roman Hagara, a csapat kapitánya úgy nyilatkozott az esemény után: “Az utolsó versenyen jól indítottunk a rajtvonalnál, elhagytuk őket (The Wave), de a végére nem voltunk elég gyorsak, hogy magunk mögött tartsuk.” Még hozzátette, reméli, hogy Szingapúrban majd sikerül. A következő fordulóra ugyanis ott kerül majd sor április 11-14. között.

A címvédő, korábbi bajnok, a The Wave legénysége végül behozta 15 pont hátrányát, és hat ponttal megelőzte az utolsó napi győzelmével Roman Hagara csapatát, összesen 232 pontot gyűjtve álhattak a dobogó legfelső fokára.

A győzelemtől még kissé kábult Leigh Mc Millan szerint vegyes eredménnyel versenyeztek ugyan a héten, de az utolsó nap kivételesen jól sikerült. Így összességében a hét olyan volt, mint minden ebben a sportban, hol a rosszabb szelet, hol valami jót húzol ki a “zsákból”.

“Kivételes nap ez a mai, mint ahogyan ez a sport is. Nem lehet mindig a legjobbat kapni, de ma megcsináltuk, és ez az, ami számít.Nem vagyok biztos benne, hogy minden alkalommal meg tudjuk ismételni a mai eredményt, hogy nem húz vissza valami ismét. Ezt túlzás volna kérni most a csapattól, de boldog vagyok, hogy ez ma ilyen jól ment.” – mondta McMillan.

A harmadik helyre egy újabb magabiztos nap után 2011 óta először állhatott fel az Amerikai Kupa győztes Alinghi, 218 ponttal.