Márciusban startol az Everest Expedíció

Nagy lesz idén a tömeg a Mount Everest alaptáborában. A pekingi olimpia miatt a kínaiak szeretnék felvinni az olimpiai lángot a világ legmagasabb csúcsára. A tülekedésből két magyar is kiveszi a részét. Kelin Dávid és Várkonyi László. Nade nem úgy, ahogy gondolni lehet ezek után…





Klein és Várkonyi
Klein Dávid és Várkonyi László 2008 tavaszán arra készül, hogy a Magyar Everest Expedíció 2008 keretében – a magyar hegymászás történetében először – oxigénpalack használata nélkül érjék el Földünk legmagasabb pontját, a Mount Everestet.
A páros évek óta kitartóan küzd a hegy “tiszta” meghódításáért.

Irány a Himalája!

A Magyar Everest Expedíció 2008 a hegy északi oldalán, a tibeti normál úton próbálkozik.
Az expedíció március 14-én, két héttel az eddig megszokott időpont előtt veszi kezdetét. A két hegymászó egy langtangi (Nepál) akklimatizációs túra után, várhatóan április 3-án vagy 4-én lépi át a tibeti határt, hogy április 5. körül elérjék az 5300 méteren levő Everest Alaptábort. A csúcstámadásra a tervek szerint május elején kerül sor.

Rendhagyó akklimatizáció 






Gerincen
A csapat 2007 tavaszán 8600 méterig jutott palack nélkül, a tibeti normál úton. Idén is ezt az útvonalat választják, és a kínai olimpiai expedíció miatt várható “tömegre” is kidolgozták válaszukat: akklimatizációjukat a Langtang Himalájában (Nepál) kezdik meg, ahol közel 7000 méteres magassághoz szoktatják majd hozzá szervezetüket.
Így akár 3 hét előnyre is szert tehetnek, hiszen az Előretolt Alaptábort így akár egy-két hét alatt is elérhetik, a szokásos egy hónap helyett. Így az Előretolt Alaptábor elérése után rögtön el tudják majd kezdeni a táborlánc kiépítését.

A Langtang vidék Kathmandutól északra, a tibeti határvidéken fekszik. A fővárosból 8-9 órás kalandos buszúttal lehet megközelíteni a Langtang-völgy legtekintélyesebb városkáját, a Kathmandutól 175 kilométerre fekvő Dunchét.
A csapat innen indul el, hogy bő három hét alatt bebarangolja a Tibetből elszármazott buddhista tamang nép lakta völgyeket.
A környék jelentősebb hegycsúcsai: Langtang Lirung (7246 m), Gang Chhenpo (6388 m), Naya Kangri (5846 m) és Dorje Lakpa (6966 m). A Langtang szó jelentése – tibetiül – elkóborolt jak.

Forog a kamera

A csapat egy újabb taggal erősödött: a két hegymászót Géczy Dávid operatőr-rendező (Eastern, Hangár) kíséri el a Langtang Himalájába!
Géczy Dávid az expedíció első felének leteltével hazatér, így a tv-csatornák és honlap-látogatók naprakész felvételeket kapnak majd a Langtang Himalájából.

Comments

comments