Már a 45. Kékszalag Nagydíjra készülnek a vitorlások

Csütörtökön rajtol a magyar tenger és Európa legnagyobb tókerülő vitorlás versenye, a Kékszalag Nagydíj . A Vitorlázó csapata is indul, a többszörös győztes Lisa-val, de vízen lesz a rekorder Fifty-Fifty is.

Ezúttal, még utoljára, kizárólag egytestűek állnak majd rajtra készen csütörtökön Balatonfüreden, hogy nekiinduljanak a 45. Kékszalag Nagydíjnak, Közép-Európa legnagyobb tókerülő versenyének. Több mint 600 hajó, közel 3000 versenyzővel.

2014-re eltörlik a korlátozó szabályokat (minden második évben csak hagyományos, egytestű, trapéz nélküli… vitorlások indulhatnak).
Addig azonban még át kellett építeni a Principessát, hogy az eddig trapézos libera is megfeleljen az indulási feltételeknek.

A sajtótájékoztatón azt is elárulták a szervezők, hogy ezúttal éjjel-látó készülékek segítik majd a bírák árgus szemeit, hogy biztos ne indulhasson be motor az éjszaka leple alatt; valamint azt is, hogy a 145 kilométeres távon egyszer sem állítják le a versenyt, lett-légyenek bármilyenek is az időjárási feltételek.

Tavaly, az akkor frissen elkészült kétárbócos Fifty-Fifty (Józsa Mártonnal a kormánya mögött) legyőzte Litkey új hajóját (ráadásul megdöntve a Nemere II. több mint fél évszázados rekordját), most azonban a tízszeres Kékszalag bajnok Vitorlázóaz öreglánnyal, a háromszoros győztes Lisa-val vágnak neki újra.

A sportpiac.hu értesülései szerint elsősorban a meglepetés-felszereléssel készülő Király Zsolt Szponzi-jától, vagy Rauschenberger Miklós már említett Principessájától várhatunk kiváló eredményt, de erős szél esetén a Nautic műhelyéből kikerült Avatarnak is lehet esélye a lap szerint.

Ha pedig már említettük a tavalyi győztes Fifty-Fifty-t, azt is meg kell említenünk, hogy nem-hivatalosan megjavította a Kenese-Keszthely rekordot: 2 óra 52 perc alatt téve meg a távot, amiből még kb 2×10 perc vasútállomás-kikötő távot még le kell számolni.