A csapat tagjai Erőss Zsoltal az élen 6400 méteres magasságig jutottak, ott felállították a II-es magashegyi tábort.
“Ha az idő is megengedi, akkor holnap reggel továbbmennek a III-asig. Még nagyon gyengén van akklimatizálódva a csapat. Nem csoda, hiszen a rossz idő miatt sok volt a tespedés – közölte Kollár Lajos, a magyar Manaslu expedíció vezetője. A csapat tagjai Erőss Zsoltal az élen 6400 méteres magasságig jutottak, ott felállították a II-es magashegyi tábort. Péntek reggel Erőss Zsolt, és Dr. Szabó Levente és Barna Dániel elindultak a hármas tábor felé. “A meteorológia, elvileg kilencedikéig jó időt ígér, de ezt már ismerjük, ragyogó reggelek és utána 11 órától havazás, szél, másnap hajnalig!” – írta Kollár Lajos a körülményekről.
Koreai bélyeg a Manaslu magmászásának tiszteletére
Kiemelten lavinaveszélyes
A Manaslu (ismert még Kutang néven is) a Föld nyolcadik legmagasabb hegye, amely a Mansiri Himalájában található.A Manaslu a szanszkrit eredetű Manasa szóból ered, s jelentése: “szellemhegy”. A 8156 magas csúcsot elsőként egy japán expedíció érte el 1956. május 9-én.Azóta 250-en érték el a csúcsot és 52-en vesztették életüket a hegyen. Statisztikák szerint a Manaslu a negyedik legveszélyesebb nyolcezres a Nanga Parbat (8125 m), az Annapurna (8091 m) és a K2 (8611 m) után.
A Manaslu a kiemelten lavinaveszélyes csúcsok közé tartozik. Itt lényegesen több hó esik, mint a Himalája többi részén, a meredek hegyoldalakon könnyen elindul a hó.
A Manaslu
Bár nem túl magas hegy, megmászása mégis kemény feladat.
Az alaptábor ötezer méter alatt helyezkedik el, ami az akklimatizáció szempontjából ideális, a következő tábor azonban nagy távolságra van innen, ezért előretolt alaptábort kell létrehozni.
A Manaslu a 11. nyolcezer méter feletti csúcs, amire magyar hegymászók próbálnak feljutni.Eddig kilenc csúcsot sikerült megmászni, a K2 nem engedte a csúcsára lépni hazánk fiait.