Magyar és osztrák sikerek a Naturpark tereptriatlon versenyén

A II. Naturpark terepfesztivál – a világon is egyedülállónak számító extrémhosszú tereptriatlon verseny – Horváth Zsolt és Martina Donner győzelmével zárult. A tereptriatlon mellett hegyikerékpár maratonon és rövid távú tereptriatlonon is indulhattak a versenyzők.

A különleges,
2 km úszást, 85 km hegyikerékpározást és 20 km terepfutást ötvöző verseny a világon is csak nagyon ritkán kerül megrendezésre az extrém igénybevétel miatt.
Horváth Zsolt az első ilyen eseményen 2010-ben ezüstérmet szerzett, idén azonban magabiztos fölénnyel nyerte a versenyt.
Martina Donner nemzetközi szinten jegyzett terepsportoló, az XTERRA tereptriatlon világkupa futamokon rendszeresen az élmezőnyben végez.
A versenyt és a versenyzőket elsősorban a helyi turisztikai cégek, szervezetek támogatták több nagyszerű díjjal és lehetőséggel.
A X2S TEAM által jegyzett eseményen több külföld is indult, köztük a rövid távú versenyben Robert Hotter ezüstérmet szerzett.