Levi Sherwood nyerte az X-Fighters nyitófutamát

Az új-zélandi Levi Sherwood diadalmaskodott a Red Bull X-Fighters World Tour idénynyitóján, Dubajban. Az FMX egykori “csodagyereke” 2010 óta első futamgyőzelmét szerezte meg.

Levi Sherwood káprázatos teljesítménnyel nyerte az 1 millió dollár összdíjazású Red Bull X-Fighters World Tour 2012-es idénynyitóját.
Az új-zélandi versenyző Dubajban, 20 00 néző előtt, a Jumeirah Beach Residence (JBR) homokján kialakított, a Perzsa-öböl türkizkék vize és Dubaj csillogó fényei által közrefogott lenyűgöző pályán érte el a nagyszerű eredményt.

A négy kontinensen, hat állomást felölelő, hathónapos versenysorozat Dubajban indult útjára, ahol Sherwood pályafutásának negyedik győzelmét könyvelhette el; és az elsőt azóta, hogy még 2010-ben, Londonban diadalmaskodni tudott.
Nagy meglepetésre az ausztrál Rob Adelberg kaparintotta meg a második helyet, míg pályafutásának első dobogós helyével a chilei Javier Villegas állhatott a legalsó fokra.

A több meglepetést is tartogató verseny során a címvédő spanyol Dany Torres, illetve legnagyobb vetélytársa, a norvég Andre Villa egyaránt már a negyeddöntőben búcsúzott, csak a nyolcadik, illetve ötödik helyen zárva.
Villa nem sokkal korábban még örömkönnyeket hullatott, amikor az időmérők során második helyen végzett. A versenyzőn azért uralkodtak el az érzelmek, mert ez azt jelentette, hogy a tavalyi idény során elszenvedett lábsérülése után ismét visszatért korábbi remek formája.
Sherwood egyértelműen csúcsformában volt a rekkenő hőségben, és ismét tanúbizonyságot tett gördülékeny és ruganyos stílusáról a világ legrangosabb Freestyle Motocross versenysorozatán.

"Ez rengeteget jelent számomra" – mondta Sherwood, miután megünnepelte sikerét a helyszínre kilátogató tömeggel, amely csodálattal követte végig 12 méteres magasságokra és 20 méteres távolságokra ugrató riderek látványos csatáját.
"A verseny előtt nem igazán bíztam egy ilyen eredményben" – tette hozzá a barátságos új-zélandi rider.
Villegas szintén repesett az örömtől első dobogós helyezésének köszönhetően.
"Több évnyi áldozatos munka után, végre sikerült" – mondta. "Nem fogok itt megállni. Szeretnék egész évben a dobogón állni”  – tette hozzá.

2001-ben történt létrehozása óta a Red Bull X-Fighters a bolygó legnagyobb és legrangosabb freestyle motocross sorozatává nőtte ki magát, amelynek keretében a világ legjobb FMX-riderei négy kontinensen, összesen hat állomáson küzdenek meg a bajnoki pontokért.