Kitesurf: Éleltveszélyes zsinorszakadás

Egy zsinorszakadás, rossz bum rendszer, vagy varráshiba akár veszélybe is sodorhatja a sportolót ! 10 tanács kitesurf-ernyő vásárláshoz, hogy ne hibázzon

Mert, a jó állapotú életet is menthet! Ezért nagyon nem mindegy milyen felszereléssel száll vízre. Arról nem is beszélve, hogy például egészen más ernyő javasolt a balatoni szelekre, és más a tengeri és óceánpartira.
Ahhoz pedig, hogy valaki akár versenyeken induljon elengedhetetlen, hogy megfelelő felszereléssel rendelkezzen.


Tájékozódjon ernyővásárlás előtt!

Ha valaki kitesurf sportolónak készül már az oktatások után – melyhez jár a felszerelés – ,





Erősz,kifújt szeles vidékre más ernyő javasolt, mint puffus szélhez
vagy közben rájön arra: jó lenne saját cucc. Így, ugyanis könnyebb megtanulni az ernyőkezelést, hiszen nem kell a tanfolyamtársakra várni, míg felszabadul a tanulóernyő.
Nagyon nem mindegy azonban, hogy milyen ernyőt vesz.
Tancsa Péter, kitesurf oktató tanácsát kértük az ernyővásárláshoz, aki 10 fontos tényezőre hívta fel a figyelmet:



  1. tanács: Abban az esetben, ha nem kitesurf iskolában kezdi tanulni a sportág technikáját, érdemes kezdetben 1-2 négyzetméteres ernyőt vásárolni. Ami ugyanolyan, mint a nagyernyő, csak éppen kis mérete miatt nem rántja el a sportolót.






  2. Nova, az ernyők új generációja
    tanács:
    Tanulj az elsőből! Vagyis, kite iskolában tanulja meg a sportot! Ernyőt pedig csak az oktatás után vásároljon.

  3. tanács: A sportoló a súlyához, magasságához illő ernyőt vásároljon. Inkább nagyobb méretű ernyőt érdemes venni kisebb szélre, mint kisebb méretű ernyőt nagyobb szélre. Mert, ha kisebb méretű ernyőt vesz, csak viharos szélben tud bemenni.

  4. tanács: Túlnyomórészt hazai és Európai sportoláshoz az egyeletlen szelet jól kezelő ernyőt érdemes venni. Ez nem márka vagy típusfüggő.


    A használt se legyen teljesen elhasznált!


  5. Használt ernyőnél: Figyeljen a minőségre! Egy jó ernyő 5-10 évig is működik, egy varráshibás csak 1-2 évig bírja.

  6. Használt ernyőnél: a bum rendszer, ami irányítja az ernyőt feltétlenül jó állapotban legyen. Hiszen, egy zsinór elszakadásával testi épségét veszélyezteti.






  7. Télen is használható legyen a felszerelés
    Mindig olyan személytől vegyen ernyőt, akivel feltehetőleg utána találkozik még a parton. Mert, ebben az esetben talán nem ver át.

  8. Vásárlás előtt mindenképpen fújja fel az ernyőt. Miután felfújta, és megfeszül, nézze meg volt-e szakadt, mennyire elhasznált.

  9. Nézze át, hogy rendben van-e az ernyő biztonsági rendszere. A heveder, vagyis chicken loop rendszer, és a biztonsági zsinor.

  10. Az ernyőhöz trapézt is venni kell, amelynek a mérete szintén nem mindegy, hogy milyen. Fő szempont: kényelem legyen, meleg téli, és alig nyári viseletben is. Hiszen, télen snowkite-hoz is haszálhatjuk.



    A NOVA ernyővel, és egy másik extrém, új fejlesztésű kiteernyő részletes bemutatásával következő cikkünk foglalkozik majd!

Comments

comments