Kiemelkedő teljesítményekkel csúsztuk le a franciákat Varsban

Pazar időjárási körülmények között, kivételesen magas színvonalon zajlott a Magyar Snowboard Szövetség hivatalos versenye, a VII. Billabong – Naturelle Freeride Magyar Bajnokság döntője a dél-francia Alpokbeli Vars sírégióban.

Szikrázó napsütésben
lépett a hóra az elődöntő nyolc legjobb síelője és snowboardosa a 2700 méter magas hegycsúcson, a hivatalos pályáktól távol.
Ami a terepet illeti, a verseny helyszíne – egy sziklákkal tagolt – több mint 1 kilométer hosszú, majdnem függőleges fal volt, amelyet hatalmas sebességgel és hihetetlen bátorsággal csúsztak be versenyzők.

A háromtagú francia zsűri négy szempont szerint értékelt az indulók teljesítményét: kontroll, technika, folytonosság és a terepválasztás. A magyar versenyzők bevállalósságát és tehetségét igazolja, hogy a zsűri rendkívül nehéz helyzetben volt, ugyanis a magyar síelők soha nem látott színvonalú csúszásokat mutattak be, ezzel maguk mögé utasítva francia ellenfeleiket.

Snowboard-ban Sticzay Péter, míg freeski-ben Ács Tamás szerezte meg a magyar bajnoki címet, a nőknél pedig Torma Ágnes és Juhász Zsófia diadalmaskodott.

A dobogó első helyezettjei 100-100 ezer forinttal, a dobogósok pedig a főszponzorok a Billabong, a Dakine és a Samsung által felajánlott tárgynyereményekkel, továbbá a rendezvény környezettudatosságát hangsúlyozni kívánó használt snowboardból készült plakettekkel lettek gazdagabbak.

1. Ács Tamás, 2. Vértes János Ben, 3. Sípos Zalán
Snowboard abszolút eredmények: 1. Sticzay Péter, 2. Benjamin Gaenzhirt, 3. Somlyódi András