Katmandui árvákat tanít a világjáró magyar vándor

Tizenötezer kilométerrel zárta a 2010-es évet Simon Dávid, aki a tavalyi év elején azzal a céllal indult világkörüli gyalogútra, hogy körbejárja a Földet a kevésbé gazdag országok érintésével. Jelenleg Nepál fővárosában, Katmanduban tartózkodik.

 

Az elmúlt évben Simon Dávid kilenc országot járt be: dacolt a farkasordító szerb téllel, bebarangolta a török riviérát, gyalogolt a forró iráni pusztaságokon, majd hajón és repülőn – Dubai érintésével – az indiai Mumbaiban kötött ki.
Innen gyalogolt át a nepáli Katmanduba…


A magyar fiú már a 30-as éveiben jár, és azzal a céllal vágott neki élete kalandjának, hogy öt év alatt 50-60 ezer kilométert gyalogolva, egyfajta modern zarándokként bejárja a világ kevésbé gazdag országait.
Dávid nagyon jól halad; egy-két kevésbé veszélyes betegség és néhány ellopott holmi által okozott idegsejtroncsoláson kívül kutya-baja.
A családjának hazaküldött beszámolói alapján körvonalazódik, hogy a világ népei nem mindig olyanok, mint amilyennek előzetesen beállítják őket.
Dávid szerint például a "nyugatellenes" irániak befogadók és barátságosak, míg az indiai utcák embere sokkal ridegebb, mint ahogy azt elképzelte.
Így volt ez a dúsgazdag arab emirátusban, Dubaiban is, amikor az Arab(Perzsa)-öbölben, Iránból áthajózva a határon derült ki: a kikötői hatóságok nem tudnak kiállítani számára beutazási engedélyt, s visszatoloncolják Iránba, ami szintén nem lett volna megoldás, ugyanis az iráni vízuma is lejárt.
Végülis szerencsésen végződött  a történet az iráni hajóskapitánynak köszönhetően: Dávid fizetség nélkül a hajón maradhatott (közben fordultak is egyet a két ország között), majd egy Dubaiban dolgozó volt évfolyamtárs ezer dollár óvadék letételével kezességet vállalt a magyar fiúért.
A magyar vándor jelenleg egy katmandui árvaházban dolgozik az áramot, fűtést és folyóvizet egyaránt nélkülöző szállásért cserébe. Foglalkozik a gyerekekkel: játszik velük, megtanítja őket, hogyan kell orrot fújni, cipőfűzőt kötni, egyszóval minden olyanra, ami az európai kultúrában természetes.
 
Dávid a napokban fontos döntés előtt áll, ugyanis nem tudja, merre haladjon tovább.
Ha Tibeten keresztül Indokína felé veszi az irányt, az 5000 dollárjába fájhat, ugyanis a kínai hatóságok csak ennek fejében engedik őt át a határon.
A másik úticél, amin gondolkodik az Banglades, ott viszont a közegészségügy helyzete nem túl rózsás, így lehet, hogy visszafordul Kalkuttába, és hajóval Thaiföld felé veszi majd az irányt…

Comments

comments