Kaprun: a világelit és a magyarok

A kapruni mountain bike VB eredménylistáját böngészgetve feltűnő, hogy a magyarok csak a hajtottak még kategóriában lelhetők fel. A legjobb magyar – mint az várható volt – Kiss Dalma volt, egy 12. hellyel.

DH : Downhill : nők

A francia Chausson, a mountain bike sport legendája már 10. downhill világbajnoki címét gyűjtötte be. Harmadik az az amerikai Giove lett, aki az egyik tavalyi versenyen óriásit bukott, és Kaprunban is a cél előtt majdnem felborult kerékpárjával.

XC : Cross-country : férfiak

Cross country-ban a kanadai Green bizonyult a leggyorsabbnak, megvédve vb elsőségét. Green szavai szerint “a végén az adrenalintól már nem is éreztem a lábaimat. A harmadik az a svájci Frischknecht lett, aki a sportág történetének 13 vb-jéből 12-n versenyzett. Frischknecht a verseny utáni sajtótájékoztatón azt nyilatkozta, hogy a kapruni volt mind között a legnehezebb pálya.

1. Roland Green (CAN) 2:19.02

2. Filip Meirhaeghe (BEL) 2:19.21 +19 hátránnyal

3. Thomas Frischknecht (SUI) 2:20.47 +1:45 hátránnyal

55. Buruczki Szilárd (HUN) 2:47:56 + 28:54 hátránnyal

71. Vinczeffy Zsolt (HUN) + 1 kör

XC : Cross-country : nők

A nők között a norvég Dahle bizonyult a leggyorsabbnak. Tavaly, Vailban, Colorado államban a vb-n az utolsó köben defektet kapott és tehetetlenül kellett végignéznie, amint az amerikai Alison Dunlapelhúz mellette. Kaprunban a zuhogó esőben, sártól tetőtől talpig beborítva végül ő emelhette fel a kezét a célvonalon.

Trial: férfiak: 20″

Bár a verseny felénél még a spanyol Moya vezetett, végül a 22 éves, már négyszeres világbajnok német Hösel bizonyult a legjobbnak.

1. Marco Hösel (GER)

2. Juan Antonio Linares Moya (ESP)

3. Peter Barták (SVK)

.

36. Tóth Gergely (HUN)

Trial: férfiak: 26″

Bár a 26 inch-es kategória nyolc döntőse közül öt francia volt, az aranyérem végül Belgiumba került, mivel Kenny Belaynek sikerült a legkevesebb büntetőponttal végigmennie az akadálypályákon.