Jönnek az oroszok!

Na jó, csak egy, de az nagyon. Az elnyűhetetlen orosz Kruglikov a magyar főváros közeledtével egyre beleerősített a Bécs-Budapest Szupermarathonon és jelenleg úgy áll a verseny, hogy orosz győzelmet hoz október 23-a.

Vozár Attila

Az első három nap óriásit futott lengyel Jaroslaw Janicki a negyedik napon fáradni látszik. A Tata-Budakeszi 60 km-es szakaszon csak 5.-ként ért a célba, majdnem negyven perces hátránnyal az egyre erősödő orosz Anatolij Kruglikov mögött. Féltávnál még száz méteren belül volt a két kelet-európai ász és a két magyar menő, a tavalyi összetett győztes Vozár Attila és az 1. szakasz győztese, Bogár János. Mire Budakeszire értek, a lengyel elé még befért Molnár Mihály is.

A nemzeti ünnepen reggel 9-kor indulnak neki az utolsó szakasznak a Budakeszi Knáb János Általános Iskolától és a tervek szerint fél 11- 11 környékére várják őket a Hősök terén a CÉL-nál.

A végső sorrendet nagyban befolyásolhatja, hogy az esélyesek közül kinek sikerül legjobban regenerálódnia éjszaka és ki lesz képes legjobban előhívni utolsó tartalékait.

Igazi futóidőben

Összetettben a 2. helyen Janicki áll, 22 perccel lemaradva Kruglikovtól. Vozár a harmadik 41 percel a lengyel mögött. Vagyis a nagy kérdés az, hogy orosz, lengyel vagy magyar győzelem születik-e a nemzeti ünnepen.

A nőknél ketten vannak versenyben, a német Maria Bak közel egy óra előnnyel vezet az orosz Marina Bytchkova előtt.

A férfi váltóknál az első etap óta a Nike Bowerman előtt, negyed óra előnnyel a 2. Duna Opel és a mögöttük hat perc hátránnyal nyomuló Muvapi-Vektor Tonda team előtt.

A nőknél pedig már szinte borítékolható a Szuperinfósok összetett győzelme.

A pontos eredményekről és az összetett állásáról a verseny hivatalos honlapján tájékozódhatsz.

(A cikkben szereplő képek a verseny hivatalos honlapjáról valók.)