Jet-ski OB: Kasza György négy arannyal a legeredményesebb versenyző

A Magyar Jet-Ski Szövetség a 2011. évi bajnokság második versenyét, az IPONE KUPÁT június 18-án és 19-én a Győr melletti Ikrényi wakeboard tavon rendezte meg. Öt nemzet – magyar, szlovák, cseh, osztrák, német – versenyzőinek részvételével zajlottak a futamok.

A szombat délelőtti
versenyprogramban az újonc Runabout szlalom verseny női kategóriájában a 17 éves szlovák Sandra Lamyova győzedelmeskedett, Szécsi Lászlóné a második, Liszkai Renáta a harmadik helyen végzett, míg a férfiak között Limburger Lóránt vihette el a győztesnek járó kupát Farkas Gábor és Jantos Gábor előtt.
Az újonc állós Ski-versenyben kiélezett küzdelemben Mitrovics Gábor érte el a legjobb időeredményt, tizedmásodpercekkel megelőzve a szlovák Roman Jamriskát és Tóth Ádámot.
Délután 15 órakor kezdődött a verseny hivatalos megnyitója, amelyet Németh Tamás, Ikrény polgármestere, mint a rendezvény fővédnöke és Illés Szabolcs, az IPONE Kupa főtámogatója nyitott meg.

Ezután kezdődött a profik versenye, a hosszú távú Formula-versenyekkel; új és nagy teljesítményű versenygépek szálltak vízre, a csúcsmodell 350LE-s volt, 135 km/h végsebességgel.

Óriási mezőny állt a felvezető hajók közötti képzeletbeli startvonalnál mind ülős Runabout, mind pedig az állós Ski kategóriákban.
A Runabout Offshore Formula 2 kategória versenyében a világbajnoki bronzérmes Kasza György magabiztos versenyzéssel felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, megelőzve az első expert idényét kezdő Pál Gábort és a rutinos német Rainer Eidnert.
A Ski Formula 1 kategória 17 perces offshore versenyét az Európa- és világbajnoki ezüstérmes osztrák Markus Erlach nyerte, a hazai pályán rendkívül jó teljesítményt nyújtó, 15 éves győri Szabó Barnabás és a 15 éves Sümegi Martin előtt.
A magyar bajnokság 30 perces Formula 1, "királykategóriáját" Kasza György nyerte, megszerezve ezzel a szombati második aranyérmét a szlovák Mario Lamy és az idén először expert versenyzőként a profik között induló Simon Ferenc előtt.
A versenyek után szédületes freestyle show-val kápráztatták el a jet-skisek a közönséget, majd a 6-14 év közötti ifjú jelentkezőket a háromszoros Európa-bajnok és hatszoros magyar bajnok, Czeller Béla, az örökös magyar bajnok Sümegi László, valamint a magyar bajnok Heller Krisztián vitt versenygépével körbe a versenypályán.

Vasárnapra a kellemes nyári időjárást felváltotta a szeles, borongós, esős idő.

A vasárnapi versenyeken folytatódott a kiélezett küzdelem.
Új kategóriaként került bevezetésre a junior Ski F2 kategória, melyben állós Ski gépekkel 10 és 16 év között lehet versenyezni.
A győztes a világklasszis Sümegi László fia, Sümegi Martin lett, maga mögé utasítva a Kalocsáról érkező, 15 éves D’Ess Alex Bendegúzt és a győriek nagy reménységét, a 16 éves Mizsér Gergőt.

Az újoncok zártpályás versenyén ülős kategóriában Papp László első, a szlovák Martin Predanocy második és a szlovák 17 éves hölgy, Sandra Lamyova harmadik helyen végzett, míg állós kategóriában óriási létszámot tudott maga mögött Mizsér Gergő megelőzve a Wagensommer Patrikot és az Ausztriából érkező Martin Kraust.
Ski F2 kategóriában D’Ess Alex Bendegúz magabiztos versenyzéssel diadalmaskodott, a győri, 2010. év felfedezettje, Szabó Barnabás és Sümegi Martin előtt.
Ski F1 kategóriában két futamgyőzelemmel, fölényesen nyert az osztrák világklasszis, Markus Erlach, aki így megszerezte a hétvége második győzelmét a magyar vízen, míg Sümegi Martin másodikként és a Szlovákiából érkező Bohuslav Jozef harmadikként ért célba.
Runabout F2 kategóriában Kasza György diadalmaskodott, a szlovák Mario Lamy és Varga Zoltán előtt.
Runabout F1 kategóriában ismét folytatódott a szombati nagy küzdelem az első helyért. A két futam végeredményeként Kasza György lépett a dobogó legmagasabb fokára, megszerezve így a hétvége negyedik aranyát és megelőzve a pár éves kihagyás után idén ismét versenybe szállt Heller Krisztiánt és a német Rainer Eidnert.
Az X2 kategóriát a tavalyi bajnok, Oroszi Gábor nyerte Hoffer György és Szilvási Péter előtt.
A szombati látványos freestyle show-t követően vasárnap ismét láthattuk az orsókat, szaltókat, elkápráztató ugrásokat és a víz alá merülések fergeteges kompozícióját a Freestyle kategória versenyén, amelyen a cseh versenyzők leverték a magyarokat.
Jaroslav Tirner vihette el a győztesnek járó kupát a Michael Pesout és Robert Nedved elől.

Az ünnepélyes díjkiosztón
Illés Szabolcs, az IPONE cég képviselője adta át a serlegeket és a különdíjakat a győztes versenyzőknek, valamint a jetskizone.eu különdíjakat ajánlott fel a győzteseknek.
A Magyar Jet-Ski Szövetség a Nemzeti Bajnokság III. versenyét, a LAND-BAU Kupát 2011. július 30-31-én, az Ónodi tavon rendezi meg.