Ítéletidő a francia XTERRA kupafutamon, Poór 8. lett

Poór Brigitta az XTERRA extrém tereptriatlon jelenleg legaktívabb és legeredményesebb magyar versenyzője a hétvégén a francia világkupa futamon hatalmas bravúrral a 8. helyen ért célba. A versenyen olyan sár és ítéletidő volt, hogy a női mezőny nagyobb része feladta a viadalt, ahogyan a férfiak közül is sokan.

Brigitta ezzel
az eredménnyel a felnőtt mezőnyben is esélyes, hogy a világbajnoki pontversenyben az első 10 közé kerüljön. Tavaly még U23 versenyzőként szerzett világbajnoki címet Spanyolországban és Európa-bajnoki címet Visegrádon.
Kiváló úszással az első nők között lépett a partra, majd a kerékpáros szakaszon a sárral és az extrém nehéz tereppel küzdve még tartotta pozícióját, de a futásra már nem maradt annyi ereje, hogy minden üldözőjét visszaverje.
A női mezőnyben a cseh Helena Erbenova győzött kiemelkedően jó kerékpáros és futóidőket teljesítve. A férfi mezőnyben Asa Shaw győzelme okozott meglepetést, a német U23 világbajnok Alexander Haas és a francia világbajnok Nicolas Lebrun előtt.