Ironman-ezüstöt nyert az egykori Tour-sztár

A korábbi kerékpáros világbajnok, a franciák nemzeti hőse, a Tour de France egyik legjobb hegyimenője, Laurent Jalabert ezüstérmet szerzett a mexikói Ironman versenyen.

Jalabert összetettben a 35. helyen ért célba, de a korosztályában a második legjobb időt érte el, 9:25:50 alatt teljesítve a 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból álló távot.

A férfi versenyt az amerikai Michael Lovato nyerte, az időjáráshoz és a pályához képest nagyon jó idővel; a nőknél a svájci Simone Benz állhatott a dobogó legfelső fokára.
Jalabert ezzel kvalifikálta magát a 2012-es hawaii Ironman világbajnokságra, a sportág legnagyobb eseményére – ahol a szakértők szerint egy mezőnyben indul majd korábbi kerékpáros ellenfelével, az amerikai Lance Armstronggal.