Hushovd és Bronzini húzta be a mezőnyt a bringavébén

Véget ért az országúti kerékpáros világbajnokság Melbourne-ben. A nagy fináléra a hétvégén került sor. A női és a férfi elit mezőnyversenyről van szó.

A norvég Thor Hushovd nyerte a férfi elit mezőnyversenyt, ezzel megszerzve az első világbajnoki címet Norvégiának. A 32 éves "villámok istenének“ is nevezett Hushovd minden bizonnyal ezzel a címmel koronázta meg biciklis pályafutását, ugyanis karrierje kezdetén, 1998-ban már sikerült elhódítania az U23-as világbajnoki címet is.

A norvég egyébként kitűnően versenyzett, nem ment bele felesleges csatákba, összpontosította az energiáját az utolsó 700 m-es szakaszra, amit nagyon megnyomott, így meglepetésszerűen betekert a dán Matti Breschel és az ausztrál Allan Davis előtt.
A geelongi 257.2 km-es pályát 6 óra 21 perc és 49 másodperc alatt sikerült teljesíteni.
"Nehéz felfogni, hogy világbajnok lettem. Ez egy álom, el sem hitetm, hogy ez valaha megtörténhet, de végre sikerült, megcsináltam. Lenyűgöző verseny volt, nem találok szavakat“ – kommentálta győzelmét Hushovd.
A futam legnagyobb esélyese a belga Philippe Gilbert a csalódást keltő tizennyolcadik helyen végzett.

10. Romain Feillu (francia)

A nőknél az olasz Giorgia Bronzini nyerte a futamot.
Bronzini az utolsó 150 m-en "húzta be" a versenyt, egy biciklihosszal maga mögé utasítva a holland Marianne Vost.
Harmadik helyen a svéd Emma Johannson végzett, aki óriási csatát vívott a britek 2008-as világbajnokával Nicole Cookal.
Bronzini győzelmének köszönhetően sikerült újra Olaszországban tartani a szivárvány trikót, ugyanis tavaly honfitársa, Tatiana Guderzo nyert Svájcban.

"Szívből hajtottam, arra személyre gondoltam, aki nem rég még velünk volt. Neki ajánlom a győzelmem, érte versenyeztem, Franco Balleriniért“ – mondta meghatódva Bronzini a győzelme után.
(Ballerini egy firenzei születésű, profi olasz országúti kerékpáros volt, aki imádta a raliversenyzést. Ballerini  tragikus balesetet szenvedett idén februárban egy larcianoi rali futamon.)