Heti sztárjaink, a két angol futó még mindig bírja. Egy hetes Föld körüli marathon sorozatuk 3. napján Sydney volt soron. Ahhoz képest, hogy Sir Ranulph-nak négy hónapja szívműtéte volt, igen jól bírja. Azonban négy kontinens még hátravan, és Sydney sem volt könnyű falat.
A tervezett útvonal A Times grafikája |
Továbbra is bírja a két angol futó, Sir Ranulph Fiennes és Dr. Mike Stroud, akik azt vették a fejükbe, hogy egy hét alatt hét marathont teljesítenek, ráadásul mindegyiket egy másik kontinensen. Először Dél-Amerika legdélibb csücskében, Patagóniában teljesítettek egy 42 km-es távot. Ott még csak a Tűzföld felől érkező szél kísérte útjukat. Egy nappal később már a Falkland-szigeteken futottak. A Nagy-Britanniához tartozó szigetcsoport legnagyobb városának szinte összes iskolása (közel kétezer fős városról van szó) ott várta őket a célban. Ezzel teljesítették az antarktiszi szakaszt is.
Ezután először Chile, majd onnan Ausztrália felé vették az irányt. Mivel hét nap alatt körbe kell járniuk szinte az egész világot, így lazsálásra, pihenésre nincs idejük. Aludni a repülőgépen tudtak, úgy ahogy (a business class-t sem kifejezetten pihentető alvásra találták ki). Reggel valahol Mikronézia felett ettek némi gyümölcssalátát, néhány zsemlét, joghurtot és magvakat – készítették a gyomrukat a futásra.
Gépük két órát késett, de ez még belefért a menetrendbe. (Mint ahogy arról már korábban beszámoltunk, ők és az őket kísérő Times tudósítók is csak kézipoggyásszal utaznak). Már a repülőgépből kiszálláskor izomfájdalomra panaszkodott Stroud doktor, Sir Ranulph pedig Chilétől Sydneyig mezítláb utazott, így próbálta gyógyítgatni vízhólyagjait. Az útvonal megtervezésekor úgy kalkuláltak, hogy a dél-amerikai és az antarktiszi marathon már generál akkora médiafigyelmet, hogy Sydney-ben már kezdjék őket hősökként kezelni.
A 3. marathon útvonala (három kört teljesítettek a belvárosban) |
Ezért az ausztrál marathon útvonalát úgy tervezték meg, hogy érintse a leghíresebb sydneyi látványosságokat: az Operaházat, a botanikus kertet és a kikötői hidat is, amire ráadásul 104 lépcső vezetett fel, ami különösen megerőltette a két futót. Mivel a szakasz nagy részén nem volt elég hely ahhoz, hogy a két futót kísérő Land Rover követhesse őket, így a szokásosnál is jobban izgultak Sir Ranulph-ért, aki alig négy hónapja esett át egy szívműtéten. A Land Rover szállítja azt a defibrillátort, amivel szükség esetén újjá tudják éleszteni az angol lovagot. Ranulphot a műtét után természetesen eltiltották a versenyszerű futástól, és figyelmeztették, hogy ügyeljen arra, hogy a pulzusa ne emelkedjen 130 fölé.
A két futó az Operaház előtt Sydneyben |
Ranulphéknak Sydneyben már nem is kellett egyedül futniuk. Ausztrália 400 méteres sprintbajnoka, Clinton Hill és az Iron Man győztes Guy Andrews is elkísérte őket, no meg jó néhány „nyúl”. Sydney idő szerint délelőtt 11-kor vágtak neki a 42 km-es távnak. Ranulphék figyelmeztettek mindenkit, hogy ne várjanak nagy tempót tőlük. „A cél az, hogy gyaloglás nélkül teljesítsük a távot” – mondta Dr. Stroud. Végül 4 óra 49 perc alatt tudták le az ausztrál marathont. (Az elsőt 3 óra 45 perc, a másodikat 4 óra 31 perc alatt teljesítették.) A megterhelést a doktor bírta rosszabbul. A táv háromnegyedénél azt mondta, hogy “a lábaim nem is fájnak, egyszerűen meg akarnak állni”.
Egy kis sajtótájékoztató, némi pihenés, aztán rohanás egy újabb kontinens felé. Összességében alig hét órát töltöttek az ausztrál kontinensen. A tervezett útvonal Singapore (itt végre ágyban is alhatnak) London, Kairo és végül vasárnap (nov. 2) a New York marathon.