A világ minden részéből érkező közel 1.000 fős, egyéni és váltó futó, kerékpáros és görkorcsoláys mezőny 5 nap alatt 352 km-t teljesít
A rendezvény ötlete a Bécs-Budapest Világkiállítás közös megrendezéséhez kapcsolódott. A Világkiállítás elmaradt, feledésbe merült, de a versenyt 1990 óta ez ideig 15 alkalommal rendeztük meg eredményesen. Az első évben 8 országból 308 fő, az elmúlt évben 13 országból 800 fő indult, és a rendezvény színvonala évről-évre nőtt.
A nőknél kiemelkedett Vass Márta, aki négy, és a német Maria Bak az ultrafutás világklasszisa, aki három alkalommal győzött, a férfiaknál Bogár János, aki hat, és Vozár Attila, aki három alkalommal diadalmaskodott.
Csapatversenyben a résztvevők száma több mint duplájára nőtt, a kezdeti 55 csapatról 128-ra emelkedett, és a mezőny színvonala és nemzetközi jellege fokozatosan erősödött. Az utóbbi években az amatőrök népes tábora mellett a teljes magyar női és férfi hosszútávfutó élmezőny és több neves külföldi csapat indult. A rendezvényt színesítette az oktatási intézmények, valamint a hazai és külföldi fegyveres testületek csapatainak részvétele.
A nemzetközivé bővült, egyre népszerűbb és növekvő létszámú kerékpáros túra hetedik alkalommal és a görkorcsolyások ötödik alkalommal csatlakoztak a Szupermaratonhoz.
Évről-évre nőtt az elő- és kísérőversenyek, valamint az ezeken résztvevők száma, így több tízezren kapcsolódtak az eseményhez.
A verseny a maga nemében elsősorban Európában egyedülálló, és magyar viszonylatban nem csak az atlétika, hanem általában a sport területén jelentős rendezvények közé nőtte ki magát.
A Bécs-Sopron-Győr-Tata-Budakeszi-Budapest 352 km-es távjának útvonala és a szakaszfelosztás nem változik. A határokon átnyúló rendezvény két fővároson, két osztrák tartományon, három magyarországi megyén, Ausztriában 14, Magyarországon 39 településen fut keresztül. Az elmúlt évi gyakorlatnak megfelelően továbbra is Bécsből a látványos és sportszempontból érdekes Ernst Happel Stadionból rajtol a mezőny és Budapesten a célállomás visszatér a Hősök tere – Felvonulási térre
A rendezvény továbbra is az egyik legmagasabban díjazott magyar sportverseny. A kiosztott nyeremények összértéke 20 millió forint, melyen belül pénz, tárgy- és egyéb díjazás is lehet.
Ebben az évben is kiemelt szerepet kap az utolsó napon, a verseny befutóján lebonyolításra kerülő Nemzetközi Félmaraton. Ezen a távon együtt fut a Szupermaraton teljes mezőnye, egyéniek és váltótagok, valamint a csak a félmaratonra nevezettek ezrek.
A verseny az évek során a rajttól a célig egyre bővülő „sportfesztivállá” alakul, és jó propagandája a médiumokon keresztül országosan is az egészséges életmódnak, a sportnak, az atlétikának.
Időpont: 2005. október 19-23.
Rajt: 2005. október 19., Bécs
Jelentkezés: 2005. október 18., Sopron, Sportcentrum
Útvonal és szakaszfelosztás:
1. nap: Bécs-Sopron kb. 94 km
2. nap: Sopron-Győr kb. 116 km
3. nap: Győr-Tata kb. 61 km
4. nap: Tata-Budakeszi kb. 60 km
5. nap: Budakeszi-Budapest félmaraton
Útvonal összesen: kb. 352 km
VENDÉGSÉGBEN AUSZTRIÁBAN ÉS MAGYARORSZÁGON
Az “Ismerd meg futva és kerékpáron Ausztriát és Magyarországot!” gondolat jegyében várjuk nem csak a futókat, hanem azok családtagjait és hozzátartozóit is. A verseny rajtja előtt ismerkedhetnek Bécs, Sopron, a verseny alatt elsősorban a kísérők Győr, Tata, a verseny után pedig Budapest, vagy az ország egyéb nevezetességeivel, kulturális programokkal kiegészítve.
NEMZETKÖZI KERÉKPÁROS TÚRA ÉS GÖRKORCSOLYA VERSENY
A Bécs-Budapest Szupermaratoni futóversenyhez nemzetközi kerékpáros túra és görkorcsolya verseny is csatlakozik. Nevezési és részvételi költségek megegyeznek a Szupermaratonéval.
NEMZETKÖZI FÉLMARATON
A Szupermaraton utolsó napján, befutóján nemzetközi egyéni, korcsoportos félmaratoni országúti, városi futóverseny csatlakozik a rendezvényhez. A Szervezőbizottság a Szupermaratoni egyéni félmaratont és a nemzetközi félmaratont együtt értékeli és díjazza.