A Schwinn Skate Park adott otthont a legutóbbi csepeli Grafitti Jam-nek. A firkálást művészetté emelő fiatalok a Csepel Művek területén büntetlenül hódolhattak a hobbijuknak.
A Schwinn Skate Parkban dj-k keverik a zenét, mindenhol festékszag terjeng – maszkos fiatalok mászkálnak festékszórókkal a kezükben. A látogatók és a grafittisek egyaránt megcsodálják a falra került képeket.
Vandálok vs. művészek
– Sokak szerint a falfirkálás vandalizmus. Mi azonban egész másként vélekedünk erről. Szerintük, amit csinálunk, az művészet – mondja Peir, és igazat kell adnunk szavainak.
Az alkotásokat elnézve ugyanis szemmel látható a rengeteg gyakorlás és munka, amely a vonások mögött rejtőzik. Hogy valaki tényleg jó képeket fújjon a falra vagy bármilyen erre alkalmas felületre, ahhoz iszonyatos energia és türelem kell – állapítjuk meg erős lelkesedéssel.
– Az országban és Budapesten is kevés hely van, ahol szabadon lehet gyakorolni a falfestést. Van azonban néhány terület, ahol legálisan lehet grafittizni. Ilyen például a Filatorigát. Mindenkinek azt javasoljuk, hogy az önkormányzatoknál érdeklődje meg, hol vannak ezek a kijelölt helyek – tanácsolja Peir, aki elmondja: az idei évben még több hasonló rendezvény várható.
Amit csak üdvözölni lehet, ugyanis tendecia, hogy az igazi grafittisek igyekeznek olyan helyeket keresni, ahol nem tiltott a művészetük.
Már csak azért is, mert ahhoz, hogy egy kép elkészüljön, idő kell.
Ha pedig menekülni kell, akkor oda az alkotás is…