Görkoris tehetségkutató verseny a Godspeedben

Két évvel ezelőtt 120-an tették próbára magukat egy tehetségkutató versenyen, és kétezren voltak rájuk kíváncsiak. A siker ezúttal is garantáltnak tűnik, bár a szervezők, és a honi görkori sport számára az lenne a siker, ha minél több tehetség tűnne fel december 6-án.


A Godspeed belülről

Ha egy sportban tehetségkutató versenyt rendeznek, az már feltétlenül jót jelent, hiszen azt sugallja, hogy van kereslet az adott sportra. Extrém sportokban ez viszonylag ritka, azonban a görkorisok már második alkalommal rendezik meg a saját tehetségkutató versenyüket a fedett Godspeed skateparkban. Igény pedig nem csak az amatőr (leendő profi) görkorisok részéről van. Két éve annyian voltak rájuk kíváncsiak, hogy alig fértek el a helyszínen. Idén pedig nem jelentett problémát, hogy támogatónak megnyerjék a hazai piacon jelenlévő legnagyobb görkoris, extrém, ill. hagyományos sportszergyártókat. A részletekről az esemény egyik szervezőjét, Hoschek Attilát, alias Husit kérdeztük.



– Nem túl gyakoriak az ilyen jellegű versenyek, mi adta az ötletet egy görkoris tehetségkutatóhoz?

– Amellett, hogy 7-8 éve szervezek versenyeket, tavalyelőtt rendeztünk egy hasonló eseményt, amire összesen 2000-en jöttek ki. Versenyzőből is nagyon sok volt, kb. 120-an indultak. Arra számítunk, hogy ennyien idén is eljönnek, az egyetlen gond az lehet, hogy mennyien férnek be a Godspeed csarnokába. Magyarországon az extrém sportoknak nincs igazi utánpótlása, ezen szeretnénk változtatni.



Részlet a rendezvény plakátjából, forrás: Hoschek Attila

Utánpótlás, lehetőség



– Mi a rendezvény elsődleges célja?

– A tehetségkutatónak az a célja, hogy felfedezzük, kiválogassuk, és komolyabb lehetőségekhez juttassuk azokat, a fiatalokat, akik önerőből nem tudnának bekerülni a versenyzők közé. Egy-egy szponzorált csapatba nagyon nehéz bekerülni, a tagok pedig 5-6 évig is bent tudnak maradni, ha hozzák az eredményeket.

– Mit kapnak a győztesek, és milyen elvárások vannak velük szemben?

– Hárman kapnak egy évre szóló szponzorációs szerződést, de nem biztos, hogy ez az első három lesz. Akikben a bírók a legtöbb fantáziát, lappangó tehetséget fedezik fel, azok kapnak ajánlatot. Az elvárás pedig az eredményességet jelenti, a szponzor azt várja, hogy a támogatottja minél jobban szerepeljen.



Jónevű bírók és szponzorok



– Említetted a bírókat, mit kell róluk tudni?

– Igyekeztünk a lehető legjobbakat meghívni, azt hiszem ez sikerült is. Magyarország pillanatnyilag legjobb korisai közül került ki az öt bíró.

Bírók:
Szép László: Salomon team Hungary, vezető bíró

Takács Zoltán: Roces team Hungary

Dani László: Salomon team Hungary

Boncz Ferenc: Rollerblade team Hungary

Nicsovits Pál: Roces Team Hungary

– Idehaza általában nem jellemző, hogy nagymenő, multi cégek álljanak egy extrém sport rendezvény mögé. Nektek mégis sikerült nagyon jónevű támogatókat találnotok.

– Ez egyrészt a személyes kapcsolatokon is múlik, én, pl. több céggel is kapcsolatban állok marketing vonalon. De a Salomon, a Rollerblade, a Roces vagy a Red Bull természetes, hogy támogat egy görkoris eseményt. A szponzoroknak köszönhető, hogy kiemelt lesz a verseny díjazása, nagyon értékes nyerményeket tudunk kiosztani.



Néhány részlet, amit feltétlenül tudni kell



A verseny december 6-án szombaton lesz a Godspeed skateparkban (Bp. XI. ker. Repülőtéri u. 6.).


Tehetségesnek látszik

Nevezni lehet előzetesen, és a helyszínen a verseny napján, legkésőbb 11.30-ig. A nevezési díj 600 Ft. A versenyeket négy korcsoportban bonyolítják le: 10 év alattiak, 10-14 év közöttiek, 14-18 év közöttiek, és 18 éven felüliek mérhetik össze tudásukat.



Pontozás: a bírók 0 és 50 pont között osztályozzák az indulókat. Mindenkinek 2×60 másodperc áll a rendelkezésére, hogy megmutassa, mi van a lábában. A bírák a két kört külön pontozzák, a végeredménybe a jobbik kör számít bele. Döntetlen esetén azonban a holtversenyben állók rosszabbik körét veszik figyelembe, így értelemszerűen, az végez előrébb, akinek a gyengébbik köre jobban sikerült. Az értékelés során a bírók a stílust, a nehézséget, a rutint, a pálya minél teljesebb kihasználását és az összképet fogják figyelni.



Zenét lehet vinni, személyi azonosító okmányt (szig., útlevél, jogsi) kötelező!

(A fotókat Hoschek Attila bocsátotta az extrem.hu rendelkezésére.)

Comments

comments