Fel, fel, teperj fentebb! Új szintre lépett a Tihany Downhill

Két éve, amikor a Tihany Downhill UCI (Nemzetközi Kerékpáros Szövetség) Cl.2-es lett, elhangzott: az első nemzetközi világranglista pontszerző downhill versenyt rendezik meg Magyarországon. 2012-re ez a mondat új értelmet nyert: 2012-ben az első UCI Class 1-es downhill érkezik hazánkba.

Az UCI Class 1 világszintű rangját tekintve közvetlenül a világkupa alatt helyezkedik el, azaz az Elite Férfi mezőnyéből már az első 15 helyezett kap világranglista-pontot; 60-at kap a győztes!

Ezzel a Balaton Bike Fest Dirt versenyének FMB silver besorolása után, egy újabb rangos eseménynek ad otthont a fesztivál. Június 13-15-ig a downhillesek küzdhetnek meg a pontokért és a díjakért Tihanyban, 14-16-ig pedig a dirt ridereken a sor a balatonfüredi Bringaparkban.

Komoly nemzetközi megjelenés várható ezen versenyszámokban, világklasszis sportolókkal; Brook MacDonald már jelezte részvételét a downhill-en.
Ez a verseny a hazai versenyzők közt is óriási presztízzsel bír, hiszen a nemzetközi besorolás mellett egyben Magyar Kupafutamként is szerepel a hazai versenynaptárban!

Fontos tudni a fiataloknak (1994/95-ben születettek), hogy aki világranglista pontokra hajt, annak az Elite Férfi kategóriában kell indulnia, ugyanis csak ott szerezhetik meg egységeiket. Ezért ők dönthetnek, hogy a Junior kategóriába neveznek vagy az Elite Férfi mezőnyébe, ami ezúttal 17 évtől nyitott! Persze a szükséges UCI versenyzői engedéllyel, mely természetesen Juniorban is kötelező.