Ez milyen már? Az olaszok pofátlan csalása miatt csúsztunk le az aranyéremről

Papp Márk nem mindennapi körülmények között maradt le a nyíltvízi úszók Európa Kupa-sorozatának összetett első helyéről: az olaszországi döntő vasárnapi 5 kilométeres versenyén legnagyobb riválisa, az olasz Andrea Bianchi 100 méterrel levágta a pályát, így akkora előnnyel győzött Papp előtt, hogy a finálét és az összetett is megnyerte.

papp_mark_belso

Papp Márk

A fináléban a szombati tömegrajtos tíz kilométer és a vasárnapi egyéni indításos öt kilométer eredményeit összeadták, s ez alapján alakult a végső sorrend. A finálé ráadásul dupla szorzóval számított a pontversenybe, azaz a győzelemért 40 pont járt. A hétvége előtt Bianchi vezetett 40 ponttal, egy ponttal megelőzve honfitársát, Dario Veranit és hárommal Papp Márkot.

A magyar úszó nagy fölénnyel nyerte a 10 kilométert szombaton, Bianchit 50 másodperccel, Veranit pedig 1:52 perccel megelőzve. Vasárnap aztán Bianchi 1:12 perccel volt gyorsabb Pappnál, mint később kiderült úgy, hogy az olasz – és még öt versenyző – kihagyott egy bóját, s ezáltal 100 méterrel kevesebbet úszott a mezőny többi tagjánál. A parton megindult a tiltakozás a teljes távot leúszók edzőinek részéről, ám a zsűri úgy döntött, hogy bírói hiba történt, nem figyelmeztették időben a versenyzőket, ezért jóváhagyta a kialakult végeredményt.

Papp Mark így a döntőt összesítésben 20 másodperccel elbukta, s az összetettben is a második helyre szorult – ezért 3000 eurót kapott – Bianchi mögött. A magyar szövetség szerint az olasz versenyző az eredményhirdetésnél elnézést kért magyar vetélytársától.