Rotterdam történelmi kikötőjében, 26 méter magasból ugranak a mélybe a világ legjobb műugrói a sziklaugró versenysorozat következő állomásán.
A 2009-es Red Bull Sziklaugró Versenysorozat immáron második állomásához érkezett. A következő úticél: a rotterdami Harbour múzeum, az időpont: június 20.
A platót ezúttal egy hatalmas daru segítségével emelik 26 méterrel a tengerszint fölé, és a dobogós helyezésekért vívott küzdelem még izgalmasabbnak ígérkezik.
A sziklaugrók többsége 30 év körüli |
A rotterdami futamra 9 ország 12 atlétája érkezik majd, hogy elkápráztassa a közönséget gyönyörűen kivitelezett, bonyolult technikájú ugrásaival.
A versenyzőket 5 főből álló nemzetközi zsűri értékeli; a pontozás alapja az ugrás nehézségi foka és kivitelezése lesz.
A versenyt megelőző napon kisorsolják majd az ugrók sorrendjét, a versenynapon minden versenyző három ugrást mutat be.
A pontozás főbb szempontjai: elrugaszkodás, levegőben felvett pozíció, becsapódás a vízbe.
Elképesztő becsapódási erő
A Red Bull Cliff Diving 2009 sziklaugró világbajnokság franciaországi La Rochelle-ben rendezett első fordulóját Andrej Ignatenko ukrán versenyző nyerte, aki ismét a dobogó legfelső szintjére szeretne felállni Rotterdamban is, így nagy küzdelem várható.
Orlando Duque, kilencszeres sziklaugró világbajnok azon kevés sziklaugró versenyzők egyike, akik fizikai felépítésüknek és akrobatikus képességeiknek köszönhetően ezt a sportágat a legmagasabb szinten űzhetik.
S hogy mi az igazi kihívás ebben a versenysorozatban?
“Az extrém elugrási magasság és
az elképesztő
Tökéletes kontrollal rendelkeznek a testük felett |
amely egy tízméteres toronyból való ugrás erejének kilencszerese, elengedhetetlen a teljes fizikai és szellemi koncentráció. A gravitáció az ugrót három másodperc alatt nulláról 100 km/h-s sebességre gyorsítja, majd a víz négy méteren belül megállítja” – mondja Orlando Duque.
Versenyzők:
Orlando Duque (kolumbiai)
Artem Silchenko (orosz)
Cyrille Oumedjkane (francia)
Gary Hunt (angol)
Hassan Mouti (francia)
Eber Pava (kolumbiai)
Andrey Ignatenko (ukrán)
Alain Kohl (luxemburgi)
Michal Navratil (cseh)
Kent De Mond (amerikai)
Vyacheslav Polyeshchuk (ukrán)
Steve Black (ausztrál)