Extrém szállások I.: Aludj világítótoronyban!

Tervezd a nyári vakációt egyedülálló szálláshelyre! Hagyd a városi zajt és szmogot, élj Robinson módra, és aludj 90 méter magasban, egy magányos világítótorony szobájában!

Akik magasban szeretnék eltölteni vakációjukat, azok lazán megtehetik ezt például fa tetejére épült kunyhókban, amelyekből bambuszlift viszi le a vendéget a földre. 
Ilyet az indiai Vythiri-ben ugyanúgy találunk, mint az Amazonas-menti esőerdőben lévő Tarzan-szállodában.





Magaslati levegő
Azok azonban, akik szeretik hallani a tenger morajlását álom közben, azoknak  a világítótorony szállás ajánlható leginkább, amelyből – nem vicc – rengeteg akad világszerte. Mi most a szomszédban jártunk…

Adriai magaslatokban

Egyes utazási irodák adriai ajánlatában szereplő világítótornyok sora Isztriától Dubrovnikig nyúlik. A szállodák Horvátország legrejtettebb, legvédettebb partrészein vagy szigetein találhatóak.

Néhány példával élve…
Megszállhatsz például a rovinji világítótoronyban. Az itteni Szent Iván világítótorony 1853-ban épült, és a Rovinj előtti kis szigetcsoport legtávolabbi kis szigetén található.
Ez egy 70 x 50 máter nagyságú csupasz szikla, de a partja aránylag szelíd és sekély víz veszi körül, ezért Szent Iván jó pihenőhelynek számít a modern kisgyermekes családok számára.
De mehetsz távolabb is, például Murter mellé, vagy éppen Korcula szigetére is, ha magaslati levegőre vágysz.
Vagy itt van a 133 éves Palagruza szigeti torony is, amely az Adriai-tenger közepén található a horvát és az olasz part között, Splittől 68 NM-re délre, Lastovo szigettől pedig 26 NM-re délre.
Ez a kivételes szépségű és gazdag történetű sziget egyben a kontinenstől eső legtávolabbi horvát sziget. A sziget 1400 m hosszú, 300 m széles és 90 méter magas.






Extrém szállás extrém fazonoknak
Víz a vízen?

A világítótornyokban való szállás esetén azonban nem mindenre kiterjedő luxusra kell gondolni, inkább a nomád, extrém életformát kedvelőknek ajánlott választani ezt a szállásformát.
A világítótorony szállásokat ugyanis “speciális” felszereltség jellemzi.

A legtöbb helyen a vízellátás kútból felhúzós módszerrel történik, és igaz, hogy a legtöbb világítótoronynak van saját tartálya, a vizet napkollektorok segítségével lehet melegíteni.
Ha nincs napsütés, nincs meleg víz…

De mi a helyzet, ha baj van, és gyors segítség kell?
Ha gyors orvosi segítségre lenne szükséged, ez is megoldható, ugyanis ilyenkor a legközelebbi bázisról helikopterrel vagy gyors hajóval érkezik a segítség.


Következő összeállításunk: Víz alatti szállodák

Comments

comments