Európa-bajnok lett egy 13 éves magyar motokrosszban

Kovács Ádám Zsolt 13 éves, de már elmondhatja magáról, hogy Európa-bajnok. A fiatal tehetség a hétvégén a hollandiai Arnhemben indult a szuperkrossz kontinensbajnokságon, 85 köbcentis kategóriában, és nem talált legyőzőre a 12-15 évesek között.

A ráckevei Kovács Ádám Zsolt (Team HTS KTM) nem akármilyen neveket utasított maga mögé. Európa legjobbjai között lett első, a második helyen végzett a 2014-es Európa-bajnok Nikita Kucherov (Kawasaki) a holland Boyd Van Der Voorn (Husqvarna) pedig harmadik lett.

A magyar fiú az időmérő utáni döntő menetben az ötödik pozícióban jött el a rajtnál, és folyamatosan előzgette ellenfeleit. Az élen álló orosz Nikita Kucserovot a táv felénél gyűrte le, és onnan már vissza sem nézett a kockás zászlóig – írta a presztizs.com.

extremmoto

Kovács Ádám Zsolt akcióban

Az őrült versengés stadionban, épített pályán zajlott, ahol magyar motokrossz történelem született. Magyarként Kovács Ádám Zsolt lett az első motoros, aki a szuperkrossz műfajban megnyerte a kontinenstornát.