Erdélyi Zsófia olimpiai kvalifikációs idővel lett 5. a hustoni maratonon

Erdélyi Zsófia legutóbb a Las Vegas-i maratonon tette le névjegyét a nemzetközi mezőnyben, hiszen fiatal kora és viszonylagos ismeretlensége ellenére megnyerte a versenyt. Azonban legnagyobb célja, az olimpiai kvalifikáció akkor még nem sikerült. A hustoni maratonon, az abszolút 5. és korosztályos 1. helyével, valamint kiváló 2:36:56 idejével azonban megszerezte az olimpiai kvalifikációt!

A férfi versenyben
hármas etióp győzelem született, a győzelmet Tariku Jufar szerezte meg (2:06:51). A legendás Samuel Kosgei a 7. helyen futott célba.

A nőknél szintén az etióp Alemitu Abera győzött (2:23:14) az ausztrál Benita Willis előtt (2:28:24).
Zsófi hihetetlen magabiztossággal versenyzett, a verseny minden résztávjánál egyenletes tempót mértek, ami érett és tudatos versenyzésre vall, ráadásul taktikailag sok szabad teret hagy számára.
Érdekesség, hogy a közel 2.500 fős maratoni mezőnyben 34. helyen ért célba!

Egy igazán nehéz terepen aratott győzelmet Erdélyi Zsófia a Las Vegas Marathon-on az Egyesült Államokban. Ezzel ő lett a nagy múltú verseny első magyar női győztese. Tovább…

A verseny egyben az amerikai válogatott olimpiai kvalifikációs futása volt: itt dőlt el kik képviselik az USA-t a londoni olimpián.

A verseny honlapja és az amerikai olimpiai szövetség szerint a legjobbak: Jose Munoz, Brian Nelson, Matthew Mccurdy illetve Zsófia Erdélyi, Nuta Olaru, Shawna Mcclain.

Zsófi jelenleg US TROJAN egyetemi csapat színeiben versenyez, de az olimpián magyar színekben indulhat.

Nemcsak maraton, hanem félmaraton és rövidebb távok is szerepeltek a programban, ahol összesen több mint tízezer futó állt rajthoz.

Fotó: Erdélyi Zsófia, Huston maraton