Erdélyi nagyot futott – Óriási magyar siker a Las Vegas Marathonon

Egy igazán nehéz terepen aratott győzelmet Erdélyi Zsófia a Las Vegas Marathon-on az Egyesült Államokban. Ezzel ő lett a nagy múltú verseny első magyar női győztese.

54 országból közel 44 ezer futó állt rajthoz a kezdetekben még 11 fokos, majd a verseny folyamán a fagyponthoz közelítő Las Vegas-i télben, hogy 100 ezer néző előtt megmérkőzzenek egymással maratoni és félmaratoni távon egy különleges éjszakai versenyen.

Magyarországot a kaliforniai egyetemen tanuló Erdélyi Zsófia képviselte, aki első magyarként meg is nyerte a versenyt.
Erdélyi számos versenyen szerzett már győzelmet – Európában is sikeres pálya atléta volt, az US-béli tanulmányai alatt elsősorban mezeifutó és terepfutó versenyeken indult, de bemerészkedett a nagy utcai futóversenyek világába is: legutóbb októberben nyerte meg a „Long Beach” félmaratonit – írja a terepsport.hu
Zsófi nővére egyébként a jelenleg Dél-Afrikában élő XTERRA Európa-bajnok Erdélyi Eszter.

A férfiaknál a kenyai Peter Omae ért elsőként a célba, aki elmondta, hogy rendkívül nehezen tudott alkalmazkodni az éjszakai versenyzéshez; a nagyon nehéz versenyen teljesen máshogy viselkedett a szervezete, mint a korábban megszokott nappali maratonokon.
Számos híresség is rajthoz állt Las Vegasban, futott a színész Angie Everhart, a TV sztár Kate Gosselin és a Pearl Jam zenekar, gitárosa Mike McCready is.