A világ tetejét, a Mount Everestet napjainkig több mint ezren hódították meg.
1924. június 8.: A brit George Mallory és Andrew Irvine Tibet irányából a feltételezések szerint megmászta a csúcsot. Az expedíció lefelé tartva heves hóviharba került, s eltűnt.
1953. május 29.: Edmund Percival Hillary új-zélandi alpinista a nepáli Tenzing Norgay serpa (hegyi vezető) társaságában a világon elsőként elérte a Mount Everest tetejét.
1963. május 22.: A nyugati fal első megmászója az amerikai William Unsoeld és Thomas Hornbein volt, akik a déli nyereg felől ereszkedtek le.
1975. május 19.: A japán Junko Tabei volt az első nő, aki megmászta a Mount Everestet, ráadásul egyetlen hegyi vezető kíséretében.
1978. május 8.: A dél-tiroli Reinhold Messner és az osztrák Peter Habeler a világon elsőkként oxigénpalack nélkül mászták meg a Mount Everestet.
1988. május 5.: Vegyes összetételű – japán, kínai, nepáli – expedíció a csúcs érintésével elsőként kelt át Tibetből Nepálba. Ez a csapat közvetítette az első élő televíziós adást a Mount Everestről.
1992. május 23.: Ekkor voltak eddig legtöbben a csúcson egyszerre – négy expedíció összesen 32 tagja.
2002. május 25.: Erőss Zsolt első magyar állampolgárként – egy csehszlovák expedíció tagjaként egy magyar származású mászó, Demján Zoltán már járt ott – feljutott a Mount Everestre