December közepén indult útnak Rakonczay Gábor, hogy a világon elsőként kenuval átszelje az Atlanti-Óceánt. Múlt vasárnap egy vihar miatt hajója kétszer is felborult, azóta nem tudnak róla semmit.
Felesége napi kapcsolatban állt vele, de hétfő óta nem tud kapcsolatba lépni vele. Valószínűsíthető, hogy a vihar és a víz tönkretette az elektronikát és Rakonczay most sodródik az árral – írta az index.hu,
"Hétfőn beszéltünk utoljára, azóta semmi. Ha jövő hétfőig nem jelentkezik, értesítem a mentőcsapatokat. Gábor vasárnap egy törőhullám miatti első borulásánál beleesett a vízbe, egy pillanatig azt sem látta, hol a kenu, de mivel oda volt kötve, vissza tudott mászni. Másodszor a kabinban volt, de a hajóforgalom miatt ki kellett néznie, ekkor ázhattak be a műszerek. A hatalmas párában – ami a kabinban van- minden csurom víz, előfordulhatott, hogy zárlatos lett az elektromos rendszer, esetleg nem tölt a napelem, lemerült az akkumulátor, és nem lehet tölteni a telefont, vagy bármi efféle történt, ami miatt Gábor nem tud telefonálni a fedélzetről és őt sem lehet hívni a szárazföldről." – nyilatkozta az Indexnek a felesége, Rakonczay Viki.
Rakonczay december 26-án indult útnak a portugáliai Lagoszból a Fa Nándor tervezte "Vitéz" névre keresztelt egyszemélyes óceáni kenuval. A Kanári-szigetek volt az első állomása, ahova 1200 km evezés után éppségben meg is érkezett és január 25-én tovább is indult. A hétfői koordinátái megvannak, sokat nem haladhatott, így nagyjából – néhány száz kilométeres körzetben – meg tudják saccolni melyik térségben keressék. A távot kísérőhajó, motor és vitorla nélkül szeretné teljesíteni, úgy tervezte, hogy először Portugáliából a Kanári-szigetekig evez, majd az óceánon való átkelés után a Karib-szigeteki Antiguát veszi célba, ahova – ha minden az elképzelései szerint alakul – április 10-én érkezik meg.
A sportember az Atlanti-óceánt átevező első magyar páros férfi tagja rendkívül tapasztalt, több ezer mérföld óceáni tapasztalat és három óceánátkeléssel áll a neve mögött.
Feleségével 2006-ban döntöttek úgy, hogy végzős egyetemistaként halasztanak egy évet tanulmányaikból, és megvalósítják gyermekkori álmukat: áteveznek az Atlanti-óceánon.
Több mint 50 napot töltöttek szinte teljes magányban, mire kikötés nélkül, felváltva leevezték a Kanári-szigetek és a Karib-térségben fekvő Antigua partjai közötti 5200 kilométert.
Teljesítményükkel vegyes párosként világrekordot döntöttek. Washingtonban a National Geographic Adventure az "Év kalandja" (Best of 2008 Adventure) díjjal ismerte el a teljesítményüket, Londonban felkerültek a Guinness World Records listájára.
Az általuk tervezett Tűzhangya itthon elnyerte a Magyar Formatervezési Díjat; a hajót Budapesten a Magyar Iparművészeti Múzeumban, Bécsben pedig a Vienna Boat Show-n láthatta a nagyközönség.