Egy ismeretlen gazdagodhatott meg a legnagyobb díjazású maratonon

A Dubai Maratonon ahogy az elmúlt években, most is egy teljesen ismeretlen, és a maratonfutáshoz még fiatal futó nyert, az etióp Lemi Berhanu 2:05:28-cal győzött.

7579701_b80b47335470a271ac11db0cb43e3041_wm

Fotó: Francois Nel

A versenyen borult a papírforma: a tízezer méteren világcsúcstartó etióp szupersztár, Kenenisa Bekele győzelmére lehetett számítani, de az olimpikon most be sem tudta fejezni a versenyt, izomfájdalomra panaszkodott harminchat kilométer lefutása után. Pedig a tét nem volt kicsi: a dubaji maratonon a győztesnek 200 ezer dollár üti a markát.

A fiatal, feltörekvő futó versenysorozata ez, akiknek érdemes felkészülniük rá, mert könnyen meggazdagodhatnak a futásból. A mindössze huszonegy éves Lemi Berhanu idejével (2:05:28) megdöntötte személyes rekordját, és maga mögött hagyott több hosszútávfutó bajnokot is.Lelisa Desisa, a 2013-as bajnok lett a második, 2:05:52-vel. Az első tizenkét helyen egytől egyig etióp versenyzők végeztek.
Fotó: Giancarlo Colombo

“Bár ez volt az álmom, soha nem gondoltam volna, hogy megnyerhetem ezt a versenyt. Az utolsó kilométeren realizálódott bennem, hogy sikerrel járhatok.” – mondta Berhanu, aki 2014-ben megnyerte debütáló maratonját Zürichben, 2:10:40-es idővel.

A futó öt percet tudott javítani személyes rekordján, és a két verseny után kimondhatjuk, hogy Berhanu jelenleg veretlen. Az újdonsült sztár szeretne elindulni a nyári világbajnokságon, és még nem tudja, mihez fog kezdeni ennyi pénzzel.

Forrás: iaaf.org